Wielkie odkrycia geograficzne ciekawostki
Skomentuj.. Przyczyny wielkich odkryć geografia; REKLAMA.. Na filarze lub podstawie w języku łacińskim i portugalskim podawano rok, nazwisko żeglarza i imię króla panującego w Portugalii.Ciekawostka.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. cirrus 146 pkt.. Rozwój żeglarstwa, przyczyny działania odkrywców i skutki dla cywilizacji w XV i XVI wieku.. James Cook był pierwszym Europejczykiem, który odkrył Hawaje i tu spotkał swój los z rąk wrogich tubylców.Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. Nasz fanpage na fb: Zajrzyj na nasz kanał, skorzystaj z pomocy z innych przedmiotów!Odkrycia geograficzne 1.. Podsumowanie .. Przypisy 1.. Największą wyspą Europy jest Wielka Brytania, natomiast drugą pod tym względem stanowi Irlandia.. Nazwa „Ameryka" pochodzi od imienia włoskiego podróżnika Ameriga Vespucciego (czytaj: Wespuczcziego), który podróżował po kontynencie amerykańskim kilka lat po jego odkryciu.. Do tej pory korzystano jedynie ze znanych i pewnych szlaków, zarówno morskich, jak i lądowych.Odkrycia geograficzne trwały jeszcze przez kolejne lata XVI wieku, doprowadzając do poszerzenia wpływów Europejskich.. Ćwiczenie .Na wielkie odkrycia geograficzne miało wpływ wiele czynników między innymi udoskonalane latami techniki żeglowania czy postępujący rozwój handlu na Morzu Śródzemnym i otwartych wodach Europy Zachodniej..

... Wielkie odkrycia geograficzne.

Stawiane przez portugalskich podróżników w epoce wielkich odkryć geograficznych.. 1870 Rozwój .. Marynizm i malarstwo marynistyczne.. Łatwy Quiz Geograficzny - cz. 3.. Ludzie zaczęli wiedzieć więcej i poznawać inne narody i kultury.. / 7 listopada 1728 w Marton koło Middlesbrough, Wielka Brytania, zm. 14 lutego 1779 na wybrzeżu Kealakekua, Hawaje) - angielski żeglarz i odkrywca, kartograf, astronom.. Dotychczas ważną rolę odgrywały miasta-porty znajdujące się nad Morzem Śródziemnym (Wenecja, Genua), natomiast po odkryciach geograficznych główną drogą handlową stał się Ocean Atlantycki oraz wzrosło znaczenie państw leżących nad Atlantykiem i Morzem .Podstawowe informacje o odkryciach geograficznych w XV i XVI wieku.Ciekawostki.. Przyczyny odkryć geograficznych - Wiek XVI można uznać, za czas kiedy w stosunkowo krótkim czasie odkryto sporo nowych lądów i dróg.Wielkie odkrycia geograficzne.. Poznaj przyczyny, przebieg i skutki wypraw największych odkrywców.Skutki wielkich odkryć geograficznych Rozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej .Wielkie odkrycia geograficzne - Quiz Tematyczny..

PODĄŻAJ ZA NAMI.Wielkie odkrycia geograficzne.

Cook był dowodzącym trzech wielkich wypraw dookoła świata aż do jego śmierci na Hawajach w 1779 r. Podczas drugiej wyprawy Cooka, trwającej trzy lata od 1772 r. do 1775 r.powstał nowy rodzaj okrętów- KARAWELE Nowe przyrządy nawigacyjne: ASTROLABIUM KOMPAS BUSOLA WIELCY ODKRYWCY I ICH ODKRYCIA Odkrył: Wyspy Kanaryjskie Azory Zielony Przylądek Założył obserwatorium i szkołę żeglarską W LATACH 1519-1522 ODBYŁ PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA FERDYNAND MAGELLANJames Cook (ur. 27 października?. Historia sztuki i malarstwa marynistycznego.. W średniowieczu bardzo duże znaczenie miał handel ze Wschodem: Chinami i Indiami.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Najnowsze.. Hydrozagadka - Wodny Quiz tematyczny cz. 2.. Udostępnij.. poleca 82 % 1011 głosów.. Napisz do nas: [email protected].. Mimo wielkich odkryć starożytnych uczonych dotyczących ziemi, średniowieczni ludzie związani z handlem nie brali ich pod uwagę w swych przedsięwzięciach.Świat jest zdumiewającym miejscem.. Co prawda Islandia ma większą powierzchnie bo 103 000 km, podczas gdy obszar Irlandii obejmuje 84 406 km, jednak z geologicznego punktu widzenia Islandia jest wyspą oceaniczną i nie należy do Europy.Wielkie odkrycia geo­gra­ficz­ne - najlepsze ciekawostki Wybrane spośród 1 pytań oznaczonych «wielkie odkrycia geograficzne» Quiz wielkie odkrycia geograficzneOdkrycie nowych terenów, ich kolonizacja i eksploatacja niosły ze sobą bogactwo, a co za tym idzie prestiż..

Krystian Chariza i zespół, Wielkie odkrycia geograficzne, j0000008FHB5v32_0000005C.

Nawiązał pierwszy europejski kontakt ze wschodnim wybrzeżem Australii.. Czytaj dalej.. Dlatego, można stwierdzić, że nasza mała planeta jest podobna do dużej, grubej encyklopedii czekającej dopiero na odkrycie.Wielkie odkrycia geograficzne - prezentacja.. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Wielkie odkrycia geograficzne - przyczyny, przebieg i skutki.. Przyczyny wielkich odkryć geograficznych: - poszukiwania nowych złóż metali szlachetnych ze względu na wyczerpanie się złóż w Europie, - poszukiwanie morskiej drogi do Indii w celu rozwinięcia handlu przyprawami korzennymi bez pośrednictwa Arabów i Turków, - dążenie państw europejskich do budowy imperiów, - ciekawość świata związana z .Wielkie odkrycia geograficzne klasa 6. nadiaradtkee 1 rok temu.. Organizator i kierownik trzech wypraw dookoła świata (1768-1780).. Doszedł do wniosku, że kontynent ten to nie Indie, jak sądził Krzysztof Kolumb.. Co inspirowało artystów do tworzenia swoich dzieł z elementami morskimi.Odkrycia geograficzne, do jakich doszło w XV i XVI wieku na zawsze zmieniły sposób postrzegania ówczesnego świata.. W trakcie pierwszej (1768-1771) zdobył Wyspy Towarzystwa, spenetrował obszary Melanezji i Nowej Zelandii, dotarł ..

... pod wieloma z nich umieściliśmy zwięzłe wyjaśnienia i ciekawostki z nimi związane.

Wartościowym dodatkiem do książki jest ponad 30 unikatowych dokumentów, mających ogromną wartość historyczną, w tym: - nakreślona ręką Shackletona mapa planowanej wyprawy na AntarktydęWielkie odkrycia geograficzne przyczyniły się do zmiany dróg handlowych.. Najlepsi w tym miesiącu universal_soldier 289 pkt.. Ciągle trafimy na zaskakujące, z pozoru oczywiste fakty naukowe.. Wyślij zgłoszenie .Zachęcamy do subskrypcji!. Amerykę nazwano Nowym Światem, w odróżnieniu od Starego Świata, czyli Europy, Azji i Afryki.. Odkrycia te dały również początek wielkiej kolonizacji, do której przyłączyli się Anglicy i Francuzi.Ciekawostka.. Wielkie odkrycia geograficzne, j0000008FHB5v32_0000005C .Wielkie odkrycia geograficzne - określenie odkryć geograficznych dokonanych przez europejskich żeglarzy na przełomie XV i XVI wieku, a w szczególności: opłynięcie Przylądka Dobrej Nadziei przez Bartolomeu Diasa (1488), odkrycie Ameryki przez Krzysztofa Kolumba (12 października 1492), a następnie jej podbój, podróż Vasco da Gamy do Indii (1498) oraz pierwsza podróż dookoła .5.. Dużą uwagę kierowano na Indie skąd sprowadzano oprócz korzeni bawełnę, cukier i niezwykle cenny barwnik, indygo.1498-odkrycie morskiej drogi do Indii przez Portugalską wyprawę Vasco da Gamy 1519-1522-pierwsze opłynięcie świata prze hiszpańską wyprawę Ferdynanda Magellana.. MISIAkitka 96 .Skutki wielkich odkryć geograficznych.. Były stawiane w celu zaznaczania pierwszeństwa w roszczeniu do ziem nowo odkrytych.. Quiz w Poczekalni.. Historia epoki wielkich odkryć georgaficznych.. Tre .Podczas trzech wielkich rejsów pod koniec XVIII wieku, Cook stał się wielkim odkrywcą Wysp Pacyfiku i nie tylko.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. Sprowadzano stamtąd jedwab, pachnidła, dywany, wyroby jubilerskie, przyprawy korzenne, kość słoniową i porcelanę.. Wiedza geograficzna w średniowieczu..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt