Jaki stosunek do romea miał ojciec laurenty
Romeo i Julia poznają się na balu.. Najpierw ich ofiarą pada syn .Jest bowiem pewne, że Kapuleci nigdy nie zaakceptują Romea jako zięcia.. Drukuj.. biorąc pod uwagę ogrom cierpień, jaki na nią spadł, wygląda dobrze.. Romeo i Julia wyznają sobie miłość.. Ostatnia scena ukazująca Romea i Julię pełna jest bólu i rozpaczy.. Ojciec Laurenty dowiaduje się, że list nie dotarł do Mantui.. Historia toczy się w Weronie i Mantui.. Zgoda zwaśnionych rodów nad grobami dzieci.Monteki - rodzina Romea, choć nie pozostają dłużni wobec zaczepek wrogiego im rodu, sprawiają wrażenie ludzi raczej spokojnych, bardziej rozważnych (taki jest też Benvolio), a przede wszystkim szczerze się kochających (stosunek Benvolia do Romea, śmierć pani Monteki, którą przyspieszyła tęsknota za wygnanym synem).Umiera matka Romea.. Rozwiń więcej.. Próba popełnienia samobójstwa przez Romea na wieść o rozpaczy Julii z powodu śmierci krewnego Tybalta i wygnania Romea.. 5.Miała wypić trunek, po którym sprawiała wrażenie zmarłej.. 2.Miała 14 lat.. Jest zainteresowany małżeństwem z młodą Julią i czyni nieustanne kroki zmierzające do osiągnięcia tego celu.. To silna kobieta, więc nie martw się, a jedynie zrób to, co Ci polecę.. Młodzieniec kupił truciznę i wyruszył do Werony.. W utworze Laurenty pojawił się pierwszy raz z koszykiem ziół w ręku, snując refleksje na temat _____(akt II, scena 2)..

Jaki stosunek do Romea mieli podani bohaterowie?

Z tekstu wynika, iż charakteryzował się skromnością i: jako mnich mieszkał w swojej celi, a także hodował zioła w ogrodzie.. 8.Przez nianię Julii, Martę 9.We wtorek, w celi ojca Laurentego.. Źródeł utworu należy doszukiwać się we włoskiej opowieści romantycznej Mattea Bandella (Le tre parti de le Novelle del .Ojciec Laurenty idzie sprawdzić co się dzieje w grobowcu dostrzega zwłoki Parysa i Romea.. Zakonnik postanawia zaprowadzić Julię do klasztoru sióstr zakonnych, ta jednak pogrążona w ogromnej rozpaczy chwyta za sztylet leżący u boku Romea i przebija się nim .W scenie trzeciej ojciec Laurenty wyraził zdziwienie wczesnymi odwiedzinami Romea, równie wielce zdumiał go fakt szybkiej odmiany - wyrzucenia z serca Rozaliny i nowa miłość.. Plan ojca Laurentego, który miał nie dopuścić do tego wydarzenia, spełzł na niczym, ponieważ jego posłaniec nie dotarł do Mantui.. Gdy Laurenty zapytał o reakcję Montekiego na jego plan, usłyszał, że podróż do Mantui się nie powiodła (Brat Jan został uwięziony przez „miejskich pachołków .Ojciec Laurenty.. 3.Nie, Romeo był jedynakiem.. Zakonnik, mając nadzieję, że ten związek zakończy waśnie i spory, zgadza się.. Pobierz jako .pdf.Laurenty przewidywał, że ciało zostanie złożone w odsłoniętej trumnie pod sklepieniem, w którym spoczywali wszyscy przodkowie Kapuletów..

Niestety, ojciec Laurenty tego nie dopilnował.Hrabia, krewny księcia.

Na prośbę o udzielenie ślubu tego samego dnia jest gotów przystać, biorąc pod uwagę to, że doprowadzić może ten związek do zgody rodów.Udzielił młodym ślubu w dobrej wierze - miał nadzieję, że miłość przypieczętowana małżeństwem zakończy wojnę między Kapuletimi i Montekimi.. Przedstawia historię tragicznej miłości dwojga młodych ludzi, którzy stali się wzorcami romantycznych kochanków.. Postanawiają udać się do Ojca Laurentego, Franciszkanina i poprosić go o udzielenie potajemnego ślubu.. Mieszkańcy miasta przychodzili do zakonnika po duchowe wsparcie w trudnych chwilach.Test sprawdzający stopień znajomości lektury W. Szekspira pt. "Romeo i Julia" wraz z kluczem odpowiedzi.Ojciec Laurenty należał do zakonu: a) bernardynów b) franciszkanów c) jezuitów 7.. Dotarcie wieści o (pozornej) śmierci Julii do .Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Romeo - śmierć nad ciałem śpiącej Julii.. Dochodzi do sprzeczki Tybalta i Merkucja.. Młoda żona .. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Wiadomość przesyłam przez zaufanego zakonnika, który życzy Wam, rodzinie dobrze jak ja..

ojciec laurenty (to on zrobil specyfik) napisal list do romea o tajnym planie.

Plan ojca Laurentego - wypicie przez Julię specyfiku imitującego śmierć.. list nie dotarl do romeo ale on od kogos dowiedzial sie ze julja nie zyje.. Jednak to przecież on wymyślił plan, który miał doprowadzić do szczęśliwego zakończenia, a stał się przyczyną samobójstwa młodych.. Franciszkanin zobowiązał się sprowadzić tam Romea i czekać wraz z nim na ocknięcie dziewczyny, która potem miała być skrycie wywieziona przez prawowitego małżonka do Mantui.. 6.Swojemu przyjacielowi.. Jest to postać, która uosabia.Miała spać tak głęboko by wszyscy byli przekonani, że nie żyje.. Ludzie mu ufają nie tylko w sprawach zdrowia (zajmuje się zielarstwem), ale także w sprawach sercowych.Ojciec Laurenty to franciszkanin występujący w tragedii Williama Szekspira pt. „Romeo i Julia".. Będę się modlił za powodzenie.. Jego podstęp z podaniem środka nasennego Julii powiódłby się, gdyby Romeo został w odpowiednim czasie o wszystkim powiadomiony.. Laurenty był inteligentnym oraz wyrozumiałym człowiekiem.Ojciec Laurenty Zakonnik jest równie tragiczną postacią jak Romeo i Julia, chociaż jego przeżycia po śmierci kochanków nie zostały zwerbalizowane.. Ojciec Laurenty Niewiem czy dobrze ale ja tak miałem w tamtej klasie :) I babka mi nie sprawdziła.Ojciec Laurenty to zakonniek ze zgromadzenia _____.Jednym z zadań tego zakonu było łagodzenie konfliktów miedzy ludźmi..

Nieporozumienia związane z listami: Romeo - wiadomość o śmierci Julii, ojciec Laurenty - wiadomość, że posłaniec z listem nie dotarł do Romea.

Ojciec Laurenty.. Julia zgadza się na ślub z Parysem.1.W książce mowa jest tylko o tym, że ów dwa rody, były skłócone ze sobą od wieków, powodu nie podano.. Nowożeńcem nie dane jest szczęście.Romeo i Julia - dramat angielskiego pisarza Williama Szekspira napisany we wczesnym stadium jego kariery.. List do Romea napisany przez ojca Laurentego miał dostarczyć: a) brat Jan b) .W swej celi Ojciec Laurenty siedział samotnie, póki nie przeszkodził mu w rozmyślaniach Brat Jan, którego franciszkanin posłał z osobistym posłaniem do Romea.. Samobójstwo Julii.. Romeo i Julia poznali się na: a) na balu maskowym u Kapuletów b) na balu u księcia c) na balu maskowym u Montekich 8.. Jest on człowiekiem bardzo inteligentnym i wyrozumiałym.. 10.Ojciec Laurenty 11 .Widząc rozpaczającą Julię, Kapuleci postanowili złączyć ją z Parysem - krewnym księcia.. Jednak to przecież on wymyślił plan, który miał doprowadzić do szczęśliwego zakończenia, a stał się przyczyną samobójstwa młodych.Ojciec Laurenty - pomoc dla Julii: magiczny napój.. W tym momencie budzi się również Julia, zauważa zmarłego kochanka.. julia wypila specyfik pozorujacy smierc i dzialajacy 2 dni.. Dochował także tajemnicy o której wiedział tylko on i młoda Kapuletti.Ojciec Laurenty - charakterystyka • Romeo i Julia Skromny i roztropny franciszkanin jest osobą cenioną i znaną ze swej mądrości w całym mieście.. Zakonnik miał przenieśc jej ciało do kaplicy a tam miał dotrzeć Romeo i wywieźć ukochaną z Werony.. Ojciec Laurenty oznajmia, że udzielił ślubu Julii i Romeowi.. Mimo iż Kapulet jest początkowo przeciwny pośpiechowi, Parys ani na chwilę nie ustaje w staraniach o rękę dziewczyny.Do Romea przebywającego w Manuti, przyszedł Baltazar i poinformował go o śmierci Juli.. Julia miała : a) 12 lat b) 14 lat c) 16 lat 9.. Plan nie zosatł zrealizowany zgodnie z zamierzeniem zakonnika, bo do Romea nie dotarła wiadomośc od ojca Laurentego - wyjaśniająca całą sytuację.Napisz list w imieniu ojca Laurentego do Romea, w którym zakonnik wyjaśnia swój podstęp.. W momencie ciężkiej próby Julii potrafił jej pomóc.. 4.O ile się nie mylę, była to Rozalina..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt