Szatan z siódmej klasy tekst do czytania
Tym bardziej musiało to zastanowić każdego bystrego człowieka, że wszystkie szlachetne łby tej klasy promieniały wyborną znajomością historii.1.Szatan z siódmej klasy K.Makuszyński w najlepszym wydaniu, pełen uroku, elegancji, wiary w dobro,które zwycięża niegodziwość- cały On.. Pytania w teście są o różnym poziomie trudności ale dla osób, które czytały książkę nie powinny stanowić problemu.. Dzięki niezwykłym zdolnościom psychologiczno-detektywistycznym Adaś Cisowski jest ekspertem w rozszyfrowywaniu szkolnych i rodzinnych zagadek.Treść tekstu zawiera trzy stałe elementy: ofiarę: tu jest to rodzina Iwa .Pytania dotyczące lektury Szatan z siódmej klasy.. 80% ''Szatan z siódmej klasy'' K. Makuszyński streszczenie.. W ramach powtórki lektur do lekcji :)I coraz bardziej zdaję sobie sprawę z tego,że to dobra "powtórka" dla osób w każdym wieku !. Warto odświeżyć nawet po latach.. Co powiedziałbyś, chcąc zachęcić czytelnika do przeczytania powieści pt. ,,Szatan z siódmej klasy'' Pani od języka polskiego zadała do przeczytania jako pierwszą lekture pt .. Stał oparty na lasce i nic nie mówiąc przyglądałRozwiąż test z lektury - Szatan z siódmej klasy - i przekonaj się ile pamiętasz z lektury.. Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!. Jednak za trudna dla dzieci z klasy 6 dla których jest przeznaczona, zwłaszcza dla takich które poszły do pierwszej klasy w wieku 6 lat..

,,Szatan z siódmej klasy. ''

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Serwis zamknięty.. Wyślij zgłoszenie .Opis: Szatan z siódmej klasy - Kornel Makuszyński Dzięki niezwykłym zdolnościom psychologiczno-detektywistycznym Adaś Cisowski jest ekspertem w rozszyfrowywaniu szkolnych i rodzinnych zagadek.. 118 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zawiera masę humoru.Klasa siódma złożona była z dobrych chłopców, z serdecznych chłopców, głowy jednak były w niej rozmaite, różnorakiego kalibru, różnorakiej trwałości i pojemności.. Pilne 2011-03-19 19:06:12 Gdzie mogę ściągnąć film pt ,, szatan z siódmej klasy "?. 2010-10-05 18:44:00 Czy warto przeczytać książkę ,, Szatan z siódmej klasy " ?. W którymś momencie zaproponowalam, że razem przeczytamy.Całość kupisz tu: Kornel Makuszyński "Szatan z siódmej klasy" audiobook.. Jeżeli Twoje dziecko musi przeczytać lekturę na test lub lekcję języka polskiego, bardzo nie lubi czytać książek, ma problem z czytaniem lub wypożyczeniem lektury w bibliotece to skorzystaj z możliwości pobrania na własność legalnej pełnej wersji tego audiobooka (w wygodnych plikach MP3).Klasa siódma złożona była z dobrych chłopców, z serdecznych chłopców, głowy jednak były w niej rozmaite, różnorakiego kalibru, różnorakiej trwałości i pojemności..

2011-10-28 14:22:25Szatan z siódmej klasy - test.

Tym bardziej musiało to zastanowić każdego bystrego człowieka, że wszystkie szlachetne łby tej klasy promieniały wyborną znajomością historii.KORNEL MAKUSZYŃSKI - „SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY" 1.Adaś ma: a.15 lat b.16 lat c.17 lat 2.Ojciec Adasia jest: a.nauczycielem historii b.prawnikiem c.lekarzem 3.Profesor Gąsowski zwracał się do Adasia: a.Adasiu b.Piotrusiu c.kolego 4.Rodzina Adama Cisowskiego liczyła: a.7 osób b.3 osoby c.5 osób 5.. 2011-05-04 14:29:21Czytaliscie książkę " Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszynskiego ?. 2.Oskar i pani Róża Kolejne przypomnienie książki lekturowej.. Kiedy usłyszałem nazwę lektury pomyślałem, że książka jest satanistycza, nudna i ponura.Szatan z siódmej klasy Audiobook - pobierz całość (download).. Sam tytuł sugeruje że o wiele lepiej pasowała by klasie siódmej lub 1 gimnazjum.Szatan z siódmej klasy Autor: Kornel Makuszyński.. Książka jest napisana bardzo przystępnym językiem, co ułatwia odbiór.. Ciężko się ja czyta z uwagi na język, poetycko - archaiczny.. Zawiera nieodpowiednie treści?. 2013-09-09 19:24:30 Czytałeś/łaś książkę " Szatan z siódmej klasy "?.

Jednak jako lektura klasy 6 uważam, że nietrafiona.

Pan Gąsowski z uznaniem kiwał głową, dumny, że jego uczniowie zapałali do historii prawdziwą namiętnością.. "Szatan z siódmej klasy" z pewnością przypadnie do gustu młodszym Czytelnikom, którzy lubią przygody i harce.. Kornel Makuszyński(1884-1953) pisarz optymista, uwielbiany przez Dzieci i młodzi.cytaty z książki "Szatan z siódmej klasy" katalog cytatów [+ dodaj cytat] Panienka zmarszczyła czoło, jak gdyby miała wygłosić uczoną rozprawę i pragnęła to uczynić z wielką rozwagą.. Popularne quizy w tym tygodniu .Geneza utworu i gatunek.. Fundacja Nowoczesna Polska, 00-514 Warszawa, ul. Marszałkowska 84/92 lok.. Lektura szkolna mogę znaleźć książke pt,, Szatan z siódmej klasy" do pobrania?. Dodał: grecka kolega.. anuluj.. Moja córka, która lubi czytać miała ogromny problem z tą książką.. "Szatan z siódmej klasy" to wspaniała książka dla dzieci, która do samego końca trzyma w napięciu i jest pełna przygód.. "Jak ona ślicznie marszczy czoło" - pomyślał Adam.Szatan z siódmej klasy.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 8 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Udostępnij.. Szatan z siódmej klasy - Test .Jak dobrze znasz lekturę „Szatan z siódmej klasy"?.

80% Streszczenie "Szatan z siódmej klasy".

"Szatan z siódmej klasy" - czytanie ze zrozumieniem Każdy, kto wspomina szkołę, do której chodził przed laty, na pewno z rozrzewnieniem przywołuje postać swego ulubionego nauczyciela.. 78% Streszczenie "Szatan z siódmej klasy" z opisem Adama Cisowskiego.Potem sięgnął po ranną pocztę i zaczął czytać listy, udając, że nie zwraca wcale uwagi na staruszka.. Treść tekstu zawiera trzy stałe elementy: ofiarę: tu jest to rodzina Iwa .Książka jest dobra, śmieszna momentami, intryga ciekawa.. Klasa siódma wyróżniała się spośród innych radością, rozbrykaniem i szczerą przyjaźnią.Podobne teksty: 75% "Szatan z siódmej klasy" - streszczenie oraz opis Adasia Cisowskiego.. FunTest.pl.. Następne wideo.. Jak dobrze znasz tekst najnowszej piosenki ,,Positions" Ariany Grande?. Quiz w Poczekalni.. Powieść ukazała się w 1937 r. i jest jednym z wielu utworów pisarza dla młodzieży, w których propaguje pełen ciepła humor oraz wyraża wiarę w zwycięstwo dobra nad złem.. Pod względem gatunkowym Szatan z siódmej klasy to powieść detektywistyczna.Tematem utworu jest śledztwo.. Dla Adama Cisowskiego jest nim niewątpliwie profesor Gąsowski.W klasie siódmej historia stała na wysokim poziomie, a wezwani do odpowiedzi uczniowie odpowiadali celująco.. Skomentuj.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Podczas wakacji na prośbę swego profesora poszukuje skarbu w pewnym dworku.Ciekawa pozycja z kanonu lektur.. PATKA71928 4 lata temu.. Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.. Tytuł: Szatan z siódmej klasy (Audiobook) (Audiobook) Autor: Makuszyński Kornel Wydawnictwo: Aleksandria ISBN: 9788360313268 Języki: polski Rok wydania: 2015 Format: 13.5x19.0cm Oprawa: Plastikowa Waga: 0.09 kg Czas trwania: 9:13:00 Typ głównego nośnika: ACM Doszedł do wniosku, że nie jest to odpowiednie dla niego towarzystwo, i chciał się go co prędzej pozbyć.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Lektor Tomasz Sobczak.. Zapraszamy do rozwiązywania testu!Wolne Lektury to projekt prowadzony przez fundację Nowoczesna Polska.Reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską z egzemplarzy pochodzących ze zbiorów BN, BŚ i BE.. Ale Gandalf nie ruszył się z miejsca.. Odblokuj dostęp do 7620 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!. Agata_Froncz 3 lata temu.. Skomentuj..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt