Ustawa o samorządzie powiatowym komentarz
Szybkie wysyłki.. Publikacja uwzględnia najnowsze zmiany, m.in. wprowadzone ustawą z 14.12.2018 r. o zmianie ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U.. z 2018 r. poz. 2500), która weszła w życie 1.1.2019 r. i które mają na celu .. Akceptuje płatności bezgotówkowe (przelewy, czeki, karty płatnicze).. ustawie przepisów osobom pracującym w powiatowej administracji samorządowej, nawet jeśli nie mają one wykształcenia prawniczego.. Radny, członek zarządu powiatu, sekretarz powiatu, skarbnik powiatu, kierownik jednostki organizacyjnej powiatu, osoba zarządzająca i członek organu zarządzającego powiatową .Wynika to wprost z przepisów ustawy z 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym.. W takim przypadku następuje przekształcenie związku międzygminnego w związek powiatowo-gminny, o którym mowa w art. 72a ust.. Komentarz 2019 ISBN:9788381581127 - Książki - Prawo i administracja - Administracja.. Komentarz - Ceny już od 89,04 zł Porównaj ceny i zobacz opinie w 6 sklepach.. Autorzy: Jadwiga Glumińska-Pawlic, .Ustawa o samorządzie powiatowym,sam.. zm.).Komentarz stanowi aktualną i praktyczną wykładnię przepisów ustawy o samorządzie gminnym, przedstawiającą ogół norm prawnych odnoszących się do działalności samorządu terytorialnego, m.in.: zakresu działania i zadań gminy, władz gminy, aktów prawa miejscowego, gospodarki finansowej gminy, związków.Autorzy wielokrotnie odwołują się do całego ustroju samorządu terytorialnego, nawiązując do ustawy o samorządzie powiatowym oraz do ustawy o samorządzie województwa..

Ustawa o samorządzie powiatowym.

Jednak bardzo ważna funkcję w powiecie odgrywa starosta.. Zapewnia profesjonalną realizację zamówień dla bibliotek, firm i instytucji z możliwością dostarczenia pod wskazany adres.. Komentarz / Bogdan Dolnicki, Wolters Kluwer, 93,68 zł, okładka , Sto tysięcy przecenionych książek, sprawdź teraz!Praktyczny komentarz do przepisów do ustawy o samorządzie gminnym z odniesieniami do ustawy o samorządzie powiatowym i samorządzie województwa oraz przepisów ustawy o ustroju m.st. Warszawy i wybranych przepisów ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych.Ustawa o samorządzie powiatowym.. Zamówienia można składać przez internet.. Komentarz - opis produktu: Prof. zw. dr hab. Bogdan Dolnicki, kierownik Katedry Prawa Samorządu Terytorialnego; autor ponad osiemdziesięciu prac naukowych z zakresu prawa administracyjnego, w tym monografii Organizacja i funkcjonowanie administracji terenowej Katowic Książka Ustawa o samorządzie powiatowym.. Przedmiotową problematykę zilustrowano aktualnym orzecznictwem Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz rozstrzygnięciami wydanymi przez organy administracji publicznej.Opis: Ustawa o samorządzie powiatowym - Bogdan Dolnicki, Renata Cybulska, Katarzyna Darowska-Szczepanek, Jadwiga Glumińska-Pawlic, Joanna Jagoda, Roman Marchaj, Czesław Martysz, Anna Wierzbica, Bogdan Dolnicki..

25c Ustawa o samorządzie powiatowym (sam.

z 2018 r. poz. 995 ze zm.).. Przedmiotową problematykę zilustrowano aktualnym orzeczniUstawa o samorządzie powiatowym Komentarz Ustawa o samorządzie powiatowym Komentarz Wolters Kluwer 0 ocen Kategoria: Literatura.. Opis.. pow.) .. Renata Cybulska, Katarzyna Darowska-Szczepanek, Jadwiga Glumińska-Pawlic, Joanna Jagoda, Roman Marchaj, Czesław Martysz, Anna Wierzbica, red.Bogdan Dolnicki ISBN:9788381875806 - Książki - Prawo i administracja - Administracja.. Komentarz - Stan prawny na 22.10.2007 r. Komentarz do ustawy o samorządzie powiatowym został opracowany przez zespół doświadczonych pracowników naukowych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.. Prowadzi także sprzedaż wysyłkową.. gminny,Ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym,Dz.U.2020.0.713 t.j.Komentarz do ustawy o samorządzie województwa został opracowany przez zespół doświadczonych pracowników naukowych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, będących równocześnie praktykami samorządowymi.. Komentarz -7% Oceń ten produkt jako pierwszy .. Przedmiotową problematykę zilustrowano aktualnym orzecznictwem Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz rozstrzygnięciami wydanymi przez organy administracji publicznej.Ustawa o samorządzie powiatowym..

Polecamy produkt: Ustawa o samorządzie gminnym.

Komentarz jest dogłębną analizą przepisów dotyczących funkcjonowania powiatów w praktyce.Książka Ustawa o samorządzie powiatowym.. Zobacz inne Prawo i administracja, najtańsze i najlepsze oferty.USTAWA z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym.. KomentarzDo związku międzygminnego może przystąpić powiat.. Przedmiotową problematykę.. - ISBN: 978-83-7526-504-Komentarz do ustawy o samorządzie powiatowym został opracowany przez zespół doświadczonych pracowników naukowych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2013 r. poz. 595, z późn.. z 2018 r. poz. 995 ze zm.) oraz uwzględnia najnowsze zmiany wprowadzone m.in.: ustawą z 14.12.2018 r. o zmianie ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw .Stan prawny na 22.10.2007 r.Komentarz do ustawy o samorządzie powiatowym został opracowany przez zespół doświadczonych pracowników naukowych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.. Zobacz inne Pozostałe E-booki, najtańsze i najlepsze oferty tylko na Ceneo.plUstawa o samorządzie gminnym Komentarz z odniesieniami do ustaw o samorządzie powiatowym i samorządzie województwa Pod redakcją prof. zw. dr hab. R. Hausera prof. zw. dr hab. Z. Niewiadomskiego Wydawnictwo C. pow.,Ustawa z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym,Dz.U.2020.0.920 t.j.Ustawa o samorządzie powiatowym Komentarz - sprawdź opinie i opis produktu..

Przekonaj się sam!Ustawa o samorządzie gminnym,sam.

Samorząd terytorialny.. Komentarz zawiera omówienie takich zagadnień jak: zakres działania i zadania powiatu, władze powiatu, akty prawa miejscowego stanowione przez powiat, mienie powiatu, finanse powiatu, związki powiatów i związki.Ustawa o samorządzie powiatowym.. Samorząd terytorialny.. Publikacja stanowi omówienie ustawy z 5.6.1998 r. o samorządzie powiatowym (t.j.. Agnieszka .. Największa bezpłatna baza aktów prawnych.Ustawa o samorządzie powiatowym.. Przedmiotową problematykę zilustrowano aktualnym orzecznictwem Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz rozstrzygnięciami wydanymi przez organy administracji publicznej.Doskonale opracowany komentarz do Ustawy o samorządzie powiatowym, który ułatwia analizę i zrozumienie zawartych w ww.. Ustawa o samorządzie powiatowym.. Komentarz - Komentarz jest dogłębną analizą przepisów dotyczących funkcjonowania powiatów w praktyce.. Dodatkowym atutem publikacji jest ujednolicony tekst ustawy z 5 stycznia 2011 r.Ustawa o samorządzie gminnym.. Omówiono w nim takie zagadnienia, jak zakres działania i zadania powiatu, kompetencje władz powiatu, akty .Art.. Komentarz pochodzi z wydawnictwa Zakamycze .Ustawa O Samorządzie Powiatowym Komentarz.. Darmowy transport od 159 zł.. Prezentowana publikacja stanowi kompleksowe omówienie ustawy z 5.6.1998 r. o samorządzie powiatowym (t.j.. Omówiono w nim takie zagadnienia, jak zakres działania i zadania powiatu, kompetencje władz powiatu, akty prawa.. - ISBN: 978-83-8187-580-6Komentarz do ustawy o samorządzie powiatowym został opracowany przez zespół doświadczonych pracowników naukowych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.. Komentarz jest dogłębną analizą przepisów dotyczących funkcjonowania powiatów w praktyce..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt