Ile wiesz o historii polski samequizy
;-) Ten niezbyt chlubny okres w historii Polski nastąpił po tym, jak król Bolesław Krzywousty w swoim testamencie wprowadził zasadę pryncypatu-senioratu i podzielił ziemie między swoją rodzinę.. Zaczynajmy!Zobacz ile wiesz o historii państwa Polan?. Jednak te fakty, które zawarliśmy w quizie, zdecydowanie musicie znać!Quiz: co wiesz o historii Żor?. Azel 4 lata temu.. Sprawdź się w naszym teście .Co wiesz o historii WWE Champion?. A może zobaczysz czego będziesz się musiał douczyć ?. W naszym quizie sprawdzisz, jak wiele ważnych dat z historii Polski pamiętasz do dziś!Historia II wojny światowej - ile wiesz na ten temat?. 7% gier zakończono wynikiem 2 punktów.. Zobacz profil.. Sprawdź, ile wiesz o swoim kraju!. Wypróbuj aplikację sameQuizy.. Kształtowała gusta, podnosiła prestiż, pomagała przeżyć katharsis, miała przerażać.Co wiesz o Hymnie Polski?. Motyw ducha w kulturze - sprawdzisz.Co wiesz o rzeźbie?. Kto jest Twoim historycznym bliźniakiem?. Polskie kino - tylko 1 na 20 osób z.. 60442 rozwiązania.. Emoji Challenge - Wymarłe Zwierzęta .. Przed Tobą 10 pytań.. Czy zgadniesz po krótkim opisie, który to sezon.. O kim mowa?. Sprawdź sam!Filmy Życie Inteligencja Telewizja Jedzenie Konie Motoryzacja Gry Historia Słodkie .. Nie obca Ci jest wiedza o bitwach i powstaniach?. Postęp: 0/421: Wynik-- poprawnych odpowiedzi: 0% gier zakończono wynikiem 0 punktów..

Sprawdź co wiesz o historii Polski.

Wypróbuj aplikację sameQuizy.. Więcej quizów.. Rocznica wybuchu II wojny światowej to świetna okazja, żeby sprawdzić swoją wiedzę o największym globalnym konflikcie w historii.Quizy historyczne - historia Polski i historia świata, od starożytności po współczesność.W ten sposób technologie te wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą serwować reklamy dopasowane do Twoich preferencji (m.in. na podstawie historii odwiedzanych przez Ciebie stron).Nauka dat ważnych wydarzeń i bitew to nieodłączny element kojarzony ze szkolnymi lekcjami historii.. Gdy władzę w mieście - na czas trwania XV Jarmarku Władysławowskiego - przejął Książę Władysław pytamy Was o historię Żor.. Ile wiesz o broni i uzbrojeniu używanym w okres.. Kim będziesz w czasie III wojny światowej?. Dawniej te słowa były w Polsce używane na co dzień.Rozbicie dzielnicowe nastąpiło w 1138 roku, a Mieszko II zmarł około 1034 roku.. Wypróbuj aplikację sameQuizy.. Dewastor96 5 lat temu.. Rzeźba towarzyszy nam od wieków.. Znasz historię polskich królów i władców?. KOPIUJ LINK.. Dlaczego?. W latach 1852-1858 studiował u Władysława Łuszczkiewicza i Wojciecha Stattlera w Szkole Sztuk .1 września 1939 roku, o godzinie 4.45, niemiecki pancernik Schleswig-Holstein rozpoczął ostrzeliwanie Polskiej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte w Gdańsku.Polska to kraj o wspaniałej, choć często tragicznej historii, którą wyznaczają kluczowe daty..

Ile wiesz o Polsce?

Społeczność .. Czy uda Wam się odpowiedzieć poprawnie na wszystkie 12 pytań.Zobacz jak potoczy się twoja historia.. Przekonaj się!Jan Alojzy Matejko (ur.24 czerwca 1838 w Krakowie, zm. 1 listopada 1893 tamże) - polski malarz, twórca obrazów historycznych i batalistycznych, historiozof.Był autorem ponad trzystu obrazów olejnych oraz kilkuset rysunków i szkiców.Jeden z najwybitniejszych polskich malarzy w historii.. Co dzięki tej przygodzie zyskasz, a co stracisz?. Popularne tagi.Co wiesz o II wojnie światowej?. Poczekalnia Ranking Wywiady Facebook Instagram Snapchat.. Kojarzysz daty poszczególnych wydarzeń?. 7 punktów to już dobrze, a 10 zdoby.. 97209 rozwiązań.. Kilka najważniejszych dat i faktów związanych z naszym pięknym krajem.. 2% gier zakończono wynikiem 1 punktów.. Szybsza, lepsza, wygodniejsza.. Najnowsze quizy.. Opowiadania 4 Szukaj Dodaj Zaloguj.. 19 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. 421 pytań (po 10 na jedną grę) Start.. .Mnóstwo jest faktów z historii Polski, które zmieniły jej bieg i kształtowały nasz kraj przez wieki.. Prawdziwy Simomaniak zna tych Simów!. Do jego melodii ułożono ponad 20 pieśni, a o tytuł hymnu narodowego konkurował m.in. z "Boże, coś Polskę" oraz "Rotą"..

Szybsza ...Ile wiesz o historii Polski?

Rozpocznij quiz .. Na serio polska wypowiedziała wojnę Japonii?Sprawdź, co o niej wiesz!. Zapytaj.onet.pl pomoże znaleźć odpowiedzi na każde Twoje pytanie.Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie bez pisemnej zgody właściciela praw.. Przyroda Psychologia.. 2013-01-25 14:23:02 Wiesz że Polska ocaliła Europę 2 razy w historii ?. Polski Hogwart - Głosowanie!. 13% gier zakończono wynikiem 3 punktów .Sprawdźcie, jak dobrze znacie historię Polski.. Małe końce świata.. Szybsza .Ile wiesz o historii Polski?. O Autorze wikcia.. 11 listopada 1918 r. rozejmem w Compiègne zakończyła się I wojna światowa .Historia Polski - ile wiesz o swoim kraju?. Wypróbuj aplikację sameQuizy.. Skąd się bierze?. Sprawdź, co wiesz o Mazurku Dąbrowskiego!Od zaklęć po duchy, od mikstur do profesorów, od różdżek po miotły - odkryj ile wiesz i szczyć się swoją wiedzą na temat jednego z najbardziej znanych bohaterów i jego przygód!Czy znasz historię Polski?. Dzielnicą senioralną była ta ze stolicą w Krakowie.Ile kosztuje?. Rozpoznasz rasy dinozaurów?. Szybsza, lepsza, wygodniejsza.. Udostępnij.. Dołącz do nas!. Masz świetny pomysł na quiz?.

Popularne tagi.Ile wiesz o historii Polski?

Ile było postulatów?. Czy wiesz, gdzie znajdują się te polskie zamki .. Krzysztof Kolumb - ile wiesz o jego wyprawie?. Samuel czy Nathan Drake?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt