Europa i świat po 1 wojnie światowej test
Szukaj.. I wojna światowa oraz konferencja paryska i traktaty pokojowe ustaliły nowy porządek w Europie, zmieniając dotychczasowy układ sił na tym kontynencie.Sprawdzian z historii klasa 8 dział 1 - II wojna światowa - Wczoraj i dziś wikipedia.org Sprawdzian z historii dla klasy 8 przygotowany na podstawie podręcznika Nowa Era Wczoraj i dziś z działu "II wojna światowa".Polska, Europa, świat po I wojnie światowej (lekcja powtórzeniowa) RNbyGiWlvJzLr 1 Delegacja niemiecka na konferencji w Paryżu Delegacja niemiecka na konferencji w Paryżu Źródło: Bundesarchiv, Bild 183-R01213, licencja: CC BY-SA 3.0.6.. Wojna polsko-bolszewicka.. Rozkład systemu wersalskiego w Europie.. I wojna światowa.. Test podsumowujcy rozdzia I.. Czytaj uważnie tekst i zadania.. Wojny ze Szwecją w XVII w. Europa po I Wojnie Światowej Test Charakterystyka polityki państw totalitarnych Test Kultura, nauka i sztuka okresu międzywojennego Test Sprawdzian 01.. Ład wersalski 1.. Świat z latach 1918 - 1939 Test Sprawdzian 02.. Ziemie polskie po wiośnie ludów V.. Walka o niepodległość 1914-1918.. Świat w latach 1918 ?. POLSKA I ŚWIAT W II POŁOWIE XX WIEKU .. Droga ku wspólnej Europie - notatka ; Temat 2.. Polska w okresie międzywojennym.. I wojna światowa VI.. W wyniku konferencji poczdamskiej w Europie powstały dwie strefy wpływów - amerykańska i radziecka..

test > Świat po I wojnie światowej.

Przerwij test.. Konflikty na .Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: 1.Europa i świat po 1 wojnie światowej : a) następstwa wojny , konsekwencje polityczne , gospodarcze , społeczne i kulturowe .. Rozkład materiału - rozdział VI.. Wczoraj i Dziś 7 Sprawdziany i OdpowiedziSchemat Sytuacja gospodarcza Europy po zakończeniu I wojny światowej - rozwiązanie - plik pdf Arkusz analizy SWOT - plik pdf Pytania i odpowiedzi do mapy .. Rozdział 12.. Sprawdzian historia klasa 7 - test z całego podręcznika; Sprawdzian historia klasa 7 dział 1 - Europa po kongresie wiedeńskim; Sprawdzian historia klasa 7 dział 2 - Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim; Sprawdzian historia klasa 7 dział 3 - Europa i świat po Wiośnie LudówTest B Polska i świat po II wojnie światowej Test podsumowujący rozdział V 1.. Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim III.. Kultura baroku w Europie; Lekcja powtórzeniowa - poziom podstawowy - KLUCZ ; 22.. Czytaj uwanie tekst i zadania.. Temat 3.. Świat po II wojnie światowej.. Rewolucja przemysłowa w Anglii w XVIII w.. Daleki Wschod po II wojnie światowej.. c. koszty prowadzenia działań bojowych pochłonęły ogromne sumy pieniędzy.. b) cele powołania i charakter Ligi Narodów .. 18.Przemiany wewnętrzne w Rzeczpospolitej w XVII w. Osłabienie RP po wojnach XVII w..

Świat po I wojnie światowej I.

Instrukcje dla grup - plik pdf Mapa mentalna ONZ - plik pdfEuropa i świat przed I wojną światową.. Sytuacja międzynarodowa w latach 1924-1934.. VI dział - wymagania zgodne z Nową Podstawą Programową (NPP) Temat 1.. Quizy Os. .. Wielki test wiedzy o I Wojnie Światowej!. Excal 4 lata temu.. Odbudowa powojenna i wielki kryzys 3.. 2010-10-10 16:55:29; Jakie były państwa po I wojnie światowej?. Wojny z Rosją w XVII w.. Skutki II wojny światowej.. 1939 Test Polska podczas I wojny światowej.DZIAŁ VI.. Zakończenie I wojny światowej.. W zadaniach od 1. do 4. znajdują się cztery .Test System wersalski.. a. podczas wojny życie straciło ponad 50 mln ludzi.. Europa po I wojnie światowej.. Budowa niepodległego państwa.. Statystyki zestawu: Ocena: 10 Zagłosowało: 1 Moje statystyki: nie jesteś zalogowany Zestaw ostatnio rozwiązywany przez: Anton Krawietz (wynik: 100 %) maciek .. Test Europa po Napoleonie Test Początki cywilizacji Test Pradzieje człowieka Test Sumerowie w Mezopotamii Test Państwo podziemnePOLSKA I ŚWIAT PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ Nowy podział świata; Początki władzy komunistów w Polsce; Odbudowa powojenna; Polska w czasach stalinizmu; Niemcy po II wojnie światowej; Koniec stalinizmu; Polski październik; POLSKA I ŚWIAT W II POŁOWIE XX WIEKU Droga ku wspólnej Europie; Daleki Wschód po II wojnie światowej; Rozpad systemu .Świat po I wojnie światowej lekcja powtórzeniowa (minimum) Świat po I wojnie światowej lekcja powtórzeniowa (minimum) Tematy: 1..

23.a.Świat po II wojnie światowej."

I wojna światowa;Europa i świat po wiośnie ludów; Ziemie polskie po wiośnie ludów; I wojna światowa; Świat w okresie międzywojennym; Polska w okresie międzywojennym; II wojna światowa; Polacy podczas II wojny światowej; Świat po II wojnie światowej; Polska po II wojnie światowej; Upadek komunizmu; Polska i świat w nowej epoce; Książka .Dokładny i szczegółowy test, dzięki któremu sprawdzisz swoją wiedzę z tego okresu.. Test zawiera 20 pytań.. Temat 4.. Sprawdziany na podstawie podręcznika Wczoraj i dziś wydawnictwa Nowa Era.. a. po zakończeniu I wojny światowej w Paryżu odbyła się konferencja pokojowa, która trwała od stycznia 1919 do stycznia 1920 r. b. na konferencji czołową rolę odgrywała tzw.Jakie państwa powstały w Europie po I wojnie światowej?. Świat w latach 1918 ?. Udostępnij.. 1939 Test Sprawdzian 03.. PUBLIKACJA: 09.11.2018 Infografiki.. Podział ten został formalnie stwierdzony przez Winstona Churchill'a w przemówieniu, które wygłosił w Fulton w marcu 1946 roku.. W zadaniach od 5. do 6., 8, 10. oraz od 12. do 14. znajduj si .Klasa 7 Historia.. Kryzys demokracji w Europie 5.. 2012-04-09 16:02:27I wojna światowa (przed II wojną światową nazywana „Wielką Wojną") - wojna światowa, trwająca od 28 lipca 1914 do 11 listopada 1918 pomiędzy ententą (Trójporozumieniem), tj. Wielką Brytanią, Francją, Rosją, Serbią, Japonią, Włochami (od 1915) i Stanami Zjednoczonymi (od 1917) a państwami centralnymi (Trójprzymierzem), tj. Austro-Węgrami i Niemcami, wspieranymi przez .I..

Europa i świat po wiośnie ludów IV.

Bardziej szczegółowoŚWIAT PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ.. Szybko jednak wycofano się z ich stosowania.. System wersalski 2.. II Rzeczpospolita.. Świat w okresie międzywojennym VII.. ZSRR w dwudziestoleciu międzywojennym 6.. Sprawdzian 2 Wojna Światowa polecany jest uczniom 8 klasy szkoły podstawowej.3.. Wojny z Turcją w XVII w. c) polityka mocarstw wobec Niemiec po zakończeniu 1 wojny światowej .Po I wojnie światowej na długo pozostała pamięć o użyciu przez armię niemiecką gazów bojowych.. 2010-04-19 16:20:12; Wymienisz państwa które powstały po I wojnie światowej?. d. wojna pozostawiła po sobie setki tysięcy inwalidów, sierot i bezdomnych.. Ważne pojęcia: Traktat wersalski - z 28 czerwca 1919 r.; Niemcy musiały oddać Francji Alzację, Lotaryngię i na 15 lat Zagłębie Saary, przekazać Polsce Wielkopolskę, Pomorze Gdańskie; wolnymi miastami zostały Gdańsk i Kłajpeda; utraciły .Która znana obecnie firma produkowała mundury SS?Polska po II wojnie światowej - Test A i B podsumowujący rozdział IV .. pdf, chomikuj, nowa era, sprawdzian, odpowiedzi do testu, grupa a, grupa b, download, wczoraj i dziś, Polska po II wojnie światowej : .. Patrycja 1 o Europa i świat po Wiośnie Ludów .I wojna światowa 5.1.Świat po 1 wojnie światowej - sprawdzian i nie tylko .. Vocabulary czyim synem był bolesław śmiały i wojna światowa matura w ktorym roku w polsce byly pierwsze wybory po drugiej wojnie swiatowej 1138 historia Bogowie egipscy Polska pod zaborami władcy polski 960-1138 Europa w średniowieczu .Wypowiedzenie wojny nastąpiło 11 grudnia .Sprawdź swoją wiedzę na temat I Wojny Światowej!. 608 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Skomentuj.. Droga ku wspólnej Europie; 1.. I wojna światowa zakończyła się podpisaniem zawieszenia broni w Compiègne pod Paryżem: 3 marca 1918 r. 11 listopada 1918 r. 28 czerwca 1919 r. 10 września 1919 r. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Wiek XX Rozdział I / Świat po I wojnie światowej.. Rozpad systemu kolonialnego.. Pytanie 1 /30.. Polityka zagraniczna państwa narodowego wtedy zabezpiecza egzystencję na tej planecie rasy ujętej w ramy państwa, gdy stwarza zdrowe, zdolne życie, naturalne stosunki między liczbą i przyrostem ludności z jednej strony, a wielkością ziemi i gleby z drugiej.test > Świat po I wojnie światowej..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt