Niski ciężar właściwy moczu forum
Witam!. Niski ciężar właściwy moczu w ciąży, to problem, którym zaprząta sobie głowę wiele kobiet.Zwłaszcza, że badanie moczu jest w tym okresie przeprowadzane cyklicznie, około 7-8 razy w ciągu 9 miesięcy.Witam :)Mam pytanie odnośnie badania moczu.. Wystarczy, e poprzedniego dnia pacjent wypije wi cej p ynów.. Taki wynik może wystąpić po wypiciu dużej ilości płynów albo przy chorobie nerek.Ciężar moczu jest prawidłowy, erytrocyty mieszczą się w granicach normy.. Dodam, że pije dość sporo płynów koło 3 litrów, zdarza sie również w nocy, ale dzisiaj wyjątkowo wstrzymałam się od picia w nocy i ciężar wlasciwy również wynosi 1014.Mój dwuletni synek ma zbyt niski ciężar właściwy moczuy.. Niski wynik ciężaru właściwego moczu świadczy o dużym stopniu rozcieńczenia moczu.. Wysoki ciężar moczu może świadczyć o: glukozurii (cukromocz, np. w przebiegu cukrzycy), być następstwem stosowania niektórych leków, biegunki czy odwodnienia.. Zaloguj się, aby obserwowa ć .. Forum Kafeteria jest częścią Wirtualna Polska Media SA.. Ciężar właściwy jest trochę za niski: 1,014 kg/l przy podanej normie: 1,015-1,030.. Ciężar właściwy zależy od wielu czynników ale jeżeli pozostałe parametry są w normie to należy jedynie kontrolować od czasu do.. URTIX 60 TABLETEKZbyt niski ciężar moczu u dziecka ~Graszka33 • 6 grudnia 2012 13:39..

Niski ciężar właściwy moczu w ciąży.

Zobacz, na czym polega badanie i jak poprawnie interpretować wynik.> > moczu?. Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy.. Czytaj więcej o ciężar właściwy moczu na WP abcZdrowie.Mocz - niski ciężar i białko?. Różnica niby nie jest duża, ale wyczytałam, że po nocy wynik powinien być jednak wyższy.. Kocie pogawędki.. Kocie pogawędki.. U zdrowych osób ciężar właściwy rannego moczu jest <1,023, jeżeli przyjmowały płyny w ciągu kilku godzin przed .Ciężar właściwy moczu - niski wynik Niski ciężar właściwy moczu może być spowodowany dużą ilością płynów wypitych przez badanego.. Dziecię, zwłaszcza takie małe, pije bez przerwy (chyba, ze masz cudowne dziecko robiace przerwe nocna w karmieniu) i wtedy ciezar wlasciwy jest i będzie niski.Niski ciężar właściwy moczu w ciąży jest zwykle zjawiskiem fizjologicznym, ze względu na upośledzoną zdolność zagęszczania, związaną prawdopodobnie ze zwiększoną ilością wody w organizmie.. Jednak jeżeli wynik taki się utrzymuje, przyczyna może być dużo poważniejsza.. 3 odpowiedzi na pytanie: zbyt niski ciężar moczuniski ciężar właściwy moczu napisał/a: ramzeska 2012-07-27 16:25 od około pół roku za każdym razem wychodzi mi ciężar właściwy moczu 1,010 reszta parametrów jest w porządkuCiężar właściwy moczu - wskazania, wyniki • Test na ciężar właściwy moczu (WIDEO) • Osmolalność moczu • Ph moczu - badanie, wyniki, nieprawidłowości • Nefrologia - zadania, choroby nerek i układu moczowego, objawy chorób nerek, metody leczenia • Badanie moczu - wskazania, wyniki, posiew moczu • Badanie urodynamiczne z .shibaa Dodane ponad rok temu,..

Co...ciężar właściwy: 1,005-1,030 g/cm³.

Ciężar właściwy moczu, który zbliża się do 1 g/l (ciężar wody) sugeruje już zaburzenia w pracy nerek.Ciężar właściwy moczu zależy przede wszystkim od mocznika i chlorku sodu, a następnie od potasu, magnezu, wapnia, kreatyniny, kwasu moczowego, glukozy, białka.. Polecamy: "Kobiety cierpią w zaciszu własnej łazienki".. Myślę, że trzeba poczekać do wizyty u nefrologa i rozważyć tak jak wspominałem badanie scyntygraficzne nerek - najlepsi lekarze są w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jesli jest pani z okolic stolicy.. Robiliśmy usg nerek wyszło ok, mofrologia też jest ok tylko ten ciężar moczu wychodzi zbyt niski.Ciężar właściwy moczu to badanie, które pozwala stwierdzić ewentualne choroby nerek.. Mama oddaje duże ilości moczu: 10-12 razy na dobę .Ph moczu to wskaźnik pomagający określić stan równowagi kwasowo-zasadowej organizmu.. Ciężar właściwy moczu wzrasta wprost proporcjonalnie w stosunku do ciężkości substancji w nim rozpuszczonych (wraz z wzrostem ilości substancji rozpuszczonych wzrasta .Niski lub podwyższony ciężar właściwy moczu u dziecka.. > > Niski ci ar w a ciwy moczu w sumie sam w sobie nie jest powodem do > obaw.. > Dlatego, je li jednak Ci to niepokoi, mo esz sprawdzi poziom > kreatyniny w surowicy (surowica to frakcja krwi, wi c do badania pobiera > si krew)..

Pomagamy sobie w rozwiewaniu wątpliwości.Niski ciężar właściwy moczu!!!!!

Jednak w pewnym artykule o kotach sugerowano, że ciężar właściwy moczu u zdrowego kota nie powinien przekraczać 1,035.Wszystko na temat: ciężar właściwy moczu.. Posty: 41 • Strona 1 z 3 • 1, 2, 3 » Nie kwi 05, 2009 13:24 Mocz - niski ciężar i białko?. Jeśli okaże się, że nie to stanowiło przyczynę, wynik poza normą może wskazywać na nieprawidłową pracę nerek i choroby z nimi .Otrzymałam wyniki badania moczu mojej 3,5 miesięcznej córki, zaniepokoił mnie wynik dotyczący ciężaru właściwego moczu - wynosi on 1.000, oraz ph - 7.. Wskaźnik ten przynosi informacje o ogólnym stanie zdrowia, a w szczególności o ewentualnych chorobach układu moczowo-płciowego.. Norma jest w granicach od 1,016 do 1,022 a u niego wynosi 1,005. co robić?. Przyznaję, że zdarzają się noce kiedy muszę wstać na siku parę razy :) Badanie ro.Co to jest niski ciężar właściwy moczu forum Czym jest niski ciężar właściwy moczu forum Informacje na temat niski ciężar właściwy moczu forumNa wasze pytania o zdrowie i pielęgnację niemowląt i kilkulatków.. Witam, Mój syn ma 3 latka i od zawsze w każdym badaniu wychodzi mu trochę zbyt niski ciężar moczu.. Najczęściej spotykam się z zakresem 1,025 - 1,060 podawanym jako norma..

Kreatynina wynosi 67, cukier 5,2, w moczu brak cukru i białka.

A może nie wiesz, który specjalista dziecięcy w Twojej okolicy jest najlepszy?. Ph moczu 8 oznacza odczyn zasadowy, ph moczu 7 to odczyn neutralny, wszystko poniżej to odczyn kwaśny.. Obecnie waha się on w granicach 1005-1010, jednak od dłuższego czasu ma tendencję spadkową.. Dziecko ma gorączkę ale brak innych objawów choroby?. Ciężar właściwy moczu pochodzącego z pierwszej rannej mikcji zwykle jest większy niż 1,023.. Witam, myśle, że nie masz się czym martwić.Oczywiście niski ciężar właściwy moczu może świadczyć o tym, iż nerki tracą zdolność do zagęszczania moczu, ale nie przy takim niskim ciężarze moczu jaki podałaś i nie u niemowląt.Ciężar moczu będzie obniżony jeśli poprzedniego dnia wieczorem dzieckoU zdrowej osoby ciężar właściwy moczu waha się w zakresie ok. 1,005-1,035.. Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy.. Szukam i szukam i znaleźć nie mogę parametrów mocz-osad (nabłonki, śluz, bakterie, erytrocyty, leukocyty, składniki mineralne).. Posty: 41 • Strona 2 z 3 • 1, 2, 3 » Nie kwi 05, 2009 19:31 Re: ciężar właściwy moczu… Ciężar własciwy moczy to nic innego jak jego stopień "skoncentrowania" albo "rozcieńczenia" - jeśli ciężar jest za niski to znaczy że nerki nie mają odpowiedniej zdolności resorpcji zwrotnej czyli jakby wtórnego odzyskiwania płynu z moczu pierwotnego - dzieje sie tak np. przy moczówce prostej kiedy jest .Re: Niski ciężar właściwy moczu!. Być może przyczyna leży w nerkach tak jak mówiłem - zbytnio zagęszczają mocz stąd i niski ciężar .Nietrzymanie moczu jest objawem- zgłaszaniem jakiegokolwiek mimowolnego wypływu moczu, jak również wypływem moczu widocznym w czasie badania.. wyniki badań Dział: Forum .. Niski, zbyt mały ciężar właściwy moczu pozwala podejr.Od jakiegoś czasu moją mamę (64 lata) niepokoi za mały ciężar właściwy moczu..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt