Rak szyjki macicy forum onkologiczne
Z uwagi na wysoki stopie z o liwo ci przewidziano leczenie uzupe niaj ce radio-/chemioterapi ,Portal medyczny przeznaczony dla lekarzy onkologów, osób cierpiących na choroby nowotworowe oraz ich bliskich.. Nowotwor zlosliwy szyjki macicy - szyjka macicy, stan po operacji ROZPOZNANIE HISTOPATOLOGICZNE: carcinoma planoepitheliale WYNIKI BADAN APTT 22.06 (norma 23-35) (sek) - 30 D-dimery ilosciowo 22.06 (0.00-0.49) - 16.45H glukoza 22.06 (4,11-5,89) - 6,45 jonogramDUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona G wna » OPOWIEDZ - ZADAJ PYTANIE - POMӯ INNYM » Nowotwory piersi i ginekologiczne » Rak szyjki macicy: Id do strony: .. Rak szyjki macicy: witam u mojej mamy stwierdzono po badaniu histopatologicznym szyjki macicy .TELA CARCINOMATOSA-CARCINOMA PLANOEPITHELIALE G3 : RichelieuRak szyjki macicy jest nowotworem złośliwym rozwijającym się z nabłonka pokrywającego szyjkę lub kanał szyjki macicy.Na świecie w ciągu roku rozpoznaje się 500 000 przypadków raka, a ponad połowa chorych umiera.. Gdyby to si potwierdzi o, to oznacza oby ju bardzo zaawansowane stadium choroby IVa ( r d o).DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna » OPOWIEDZ - ZADAJ PYTANIE - POMÓŻ INNYM » Nowotwory piersi i ginekologiczne » Rak szyjki macicy: Idź do strony: .. Rak szyjki macicy: witam u mojej mamy stwierdzono po badaniu histopatologicznym szyjki macicy .TELA CARCINOMATOSA-CARCINOMA PLANOEPITHELIALE G3 : RichelieuWspolistniejace: C53.9 - Nowotwor zlosliwy szyjki macicy - szyjka macicy nie okreslona..

Zasady forum < Wróć.

chyba pozostalo bez odpowiedzi.. O ile wiem, nie oznacza to negatywnego wplywu na rokowania.. Do czy a: 25 Lut .DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna » OPOWIEDZ - ZADAJ PYTANIE - POMÓŻ INNYM » Nowotwory piersi i ginekologiczne » Rak szyjki macicy: .. PRZYJACIEL Forum.. Rak inwazyjny pojawia się zwykle po 40 roku życia, stany przedrakowe i rak przedinwazyjny między 30 a 40 rokiem życia.. Niepokoi nas długi okres badań i konsultacji.. 3 3 3 trafiłam na profesjonalnych lekarzy ale miałam też bardzo dużo szczęścia.. Nie wiem, czy to norma, ale ja rowniez podczas leczenia nie mialam robionych poziomow markerow.. Diagnozę zna od XI, w grudniu rejestrowała się w w Centrum Onkologii w Gliwicach i od tej pory średnio raz.. [pierwotny tytuł wątku: 'Rak szyjki macicy - po leczeniu chemioradioterapią'] Witam, moja mama ma raka szyjki macicy, stadium wykrytej choroby 2B, przeszła chemioterapię, radioterapię jak i również brachyterapii.. » Rak szyjki macicy - leczenie nawrotów | Zasady postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w nowotworach złośliwych « Kasieńko, prawdopodobnie nie jest dobrze - absolutnej pewności nie mamy, jednak na podstawie przytoczonych przez Ciebie opisów badań (bad..

Nowotwór szyjki macicy.

PRZYJACIEL Forum.. Serwis wchodzi w skład portali medycznych Grupy Medforum.Pytanie dlaczego unikac slonca juz padlo gdzeis na forum.. A kiedy dodatkowo poczyta am w internecie - nie wiem w ko cu czy to rak czy nie rak, bo raz jest to okre lone jako rak nieinwazyjny, a raz jako, ze jeszcze to nie rak.Podejrzenie raka szyjki macicy, wodonercze obu nerek.. RAK SZYJKI MACICY w stopniu złośliwości G3 WYGRAŁAM.. W 95 % przypadków jest rakiem płaskonabłonkowym.. .Witajcie ponownie, zawieźliśmy dziś mamę do szpitala wRybniku.. Posty: 227 Pomog a: 20 razy #1 Wys any: 2015-05-19, 08:26 Rak szyjki macicy: Witam, Prosz o informacj jak powinno wygl da dalsze post powanie.. Wykrywa się coraz więcej przypadków właśnie tego nowotworu u coraz to młodszych kobiet.. Lekarz powiedzial, ze w przypadku raka szyjki macicy i leczenia radykalnego, znajomosc ich poziomu w trakcie terapii niewiel nam da.Rak płaskonabłonkowy inwazyjny, częściowo rogowaciejący, o średnim stopniu złośliwości.. Razem z zaproszonymi ekspertami oraz przy wsparciu merytorycznym lekarzy różnych specjalizacji, tworzymy internetową bazę wiedzy o raku.Rak szyjki macicy Nie ukrywam, ze przestraszy a mnie tym.. Wierzę, że dacie sobie radęDUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna » OPOWIEDZ - ZADAJ PYTANIE - POMÓŻ INNYM » Nowotwory piersi i ginekologiczne » Rak szyjki macicy: Idź do strony: .DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna » OPOWIEDZ - ZADAJ PYTANIE - POMÓŻ INNYM » Nowotwory piersi i ginekologiczne » Rak szyjki macicy Idź do strony: 1 2 3 » Poprzedni temat :: Następny temat Nowotwór ten w początkowej fazie rozwoju nie daje żadnych objawów lub są one tak dyskretne, że z trudnością dają się zauważyć.czesc u mnie 3 dni tenu lekarz stwierdził poczatek raka macicy .biore leki i musze walczyc z choroba bo mam duzo do stracenia ..

Rak szyjki macicy w stopniu złośliwości g3 wygrałam.

Śmiertelność znacznie zwiększa się po 45 roku .Najczęstszym rodzajem raka spotykanym u kobiet jest, obok raka piersi, rak szyjki macicy.. Stwierdzone nacieki na p cherz moczowy prawdopodobnie pochodz od raka szyjki macicy, co lekarz chce potwierdzi przebadaniem wycinka pobranego z szyjki, by je por wna .. Poniewa mam zakwalifikowano do zabiegu operacyjnego, oznacza to, e stadium zaawansowania choroby jest nie wy sze, ni IIA.. Portal.Rak szyjki macicy najczęściej szerzy się miejscowo , co oznacza po prostu rozrastanie się guza i naciekanie sąsiadującej tkanki w coraz większym zakresie.. Forum onkologiczne,.Przeczytaj wszystko w tym dziale co dotyczy raka szyjki macicy i dowiesz się dużo więcej niż od lekarza, dowiesz się również jak żyć po.. Rokowanie wcale nie musi być tak złe jak w przypadku raka płuc, ponieważ ten rodzaj nowotworów (szyjki macicy) generalnie, podobnie jak większość innych nowotworów, rokuje lepiej niż nowotwory płuc.Sa rozne postacie raka szyjki macicy- Squamous cell carcinoma (SCC) jest najczestsza (85% - 90% wszystkich przypadkow).. G2 to stopien zroznicowania nowotworu, co przeklada sie na jego zlosliwosc, to znaczy jak szybko rosnie i jak szybko moze dawac przerzuty.Witam.. Dołączyła: 15 Kwi 2013 Posty: 425 Skąd: Warszawa Pomogła: 71 razy #17 Wysłany: 2013-05-06, 18:51 : Dziekuje kobietki moje kochane!.

No i wszystko potoczyło się błyskawicznie.Leczenie chirurgiczne raka szyjki macicy.

Celem leczenia operacyjnego raka szyjki macicy jest usunięcie nowotworu z marginesem tkanek i węzłami chłonnymi poprzez wycięcie macicy ze sklepieniem pochwy, przymaciczami wraz z biopsją węzła wartowniczego lub systemową resekcją układu chłonnego miednicy i węzłów około aortalnych.Rak p askonab onkowy inwazyjny szyjki macicy o wysokim stopniu z o liwo ci.. Miała już zrobioną morfologię i jest ciutkę lepiej niż zazwyczaj:) (bardzo mnie to zdziwiło, bo mama ma słaby apetyt i niewiele je) ale lekarz i tak zdecydował o podaniu 2 jednostek krwi.Życzę dużo siły i wytrwałości.. Dobrze że trafiłaś na to forum na początku choroby, czytaj jak najwięcej, bo przyzwyczajasz się do tematu i będziesz mogła spokojnie na ten temat rozmawiać, a po drugie poznasz różne .Rozpoznanie C54.8 rak szyjki macicy II B, nadciśnienie tętnicze.. Z51.1 C50.0 I10 .. DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna » OPOWIEDZ - ZADAJ PYTANIE - POMÓŻ INNYM » Nowotwory piersi i ginekologiczne » Rak szyjki macicy: Nie możesz pisać nowych tematówForum.. kaa 4 lata temu.. Przychodzi taki moment, że operacja nie jest już możliwa, wymagałoby to bowiem od chirurga cięcia w miejscach krytycznych dla funkcjonowania ustroju - a leczenie, które mogłoby .Rak szyjki macicy.. Forum onkologiczne, leczenie nowotworów, życie z nowotworem, rakiem, chemioterapia, radioterapia radykalna, paliatywna, informacje, diagnoza i informacje: rak, nowotwór.. obrazowe jak i wcześniejszy wynik histopatologiczny materiału operacyjnego .Rak szyjki macicy jest się na drugim miejscu po raku gruczołu sutkowego wśród nowotworów złośliwych u kobiet.. Lekarze powiedzieli, po kontroli że guz się zmniejszył i dobrze wygląda.Rozumiejąc znaczenie oraz wartość wsparcia informacyjnego w chorobie nowotworowej, od 2012 roku rozwijamy portal onkologiczny zwrotnikraka.pl..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt