Konkurs o samorządzie terytorialnym testy
Strona główna.. Powodzenia!. Potem część druga - ustna, dla uczestników którzy w części pisemnej zajęli 10 pierwszych miejsc.Na życzenie nauczycieli uczniów startujących w corocznym Konkursie Wiedzy o Samorządzie przedstawiamy testy wraz z odpowiedziami, .. samorzad_terytorialny_-_test_2015.pdf (3230 Pobrań) samorzad_terytorialny_2015_-_karta_odpowiedzi.pdf (1333 Pobrań) 3427 Ostatnio zmieniany wtorek, .XII Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.. 10 osób otrzymało tytuł laureata.. Ma za zadanie krzewienie zdrowej rywalizacji oraz wymianę doświadczeń.Wytypowani przez placówki oświatowe uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe.. W Polsce od 1999r.. Cele Konkursu: upowszechnienie wiedzy o samorządzie terytorialnym, pogłębienie wiedzy o lokalnym i regionalnym życiu społecznym .56 uczniów przystąpiło do pisemnego egzaminu sprawdzającego wiedzę o samorządzie terytorialnym.. administracji rządowej o charakterze zespolonym administracji centralnej administracji samorządowej: 2.. V Edycja Konkursu 2015.. 2014-03-30 18:51:19; 19 marca w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Gdańskim odbył się etap powiatowy IX Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.. III Edycja Konkursu 2013.. Grupa młodsza pisała test składający się z 25 pytań dotyczących samorządu terytorialnego.. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów publicznych szkół dla młodzieży: liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia z Powiatu Lubartowskiego.wielkopolski konkurs wiedzy o samorzĄdzie terytorialnym wersja do druku Już po raz XIV uczniowie gimnazjów województwa wielkopolskiego sprawdzali swoją znajomość z zakresu funkcjonowania i rozwoju samorządu terytorialnego, podczas XIV Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.Marcin Bocian, uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Złoczewie, zdobył III miejsce w 3. edycji Konkursu o Prawie i Samorządzie Terytorialnym..

IV.Regionalny konkurs wiedzy o samorządznie terytorialnym.

W pierwszej z nich znalazło się osiemnastu uczniów z klas IV-VI, a w drugiej 29 uczniów z klas VII, VIII i III klas gimnazjalnych.. Pierwszy to eliminacje szkolne, drugi - eliminacje powiatowe, natomiast ostatni etap, to finał wojewódzki, który odbędzie się 3 czerwca, o godzinie 14.30 w Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie.W wojewódzkim etapie VII Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym udział wzięło ponad 20 gimnazjalistów.. Maciej Sokalski z ZS nr 1 najlepszy.. Potem część druga - ustna, dla uczestników którzy w części pisemnej zajęli 10 pierwszych miejsc.VI Pomorski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym Etap wojewódzki Test zawiera 30 pytań.. Jednostki samorządu terytorialnego są od siebie niezależne i wykonują odrębne zadania.. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące funkcjonowania najważniejszych organów w Unii Europejskiej, działalności organizacji pozarządowych i kompetencji różnych szczebli władz .Tegoroczny Konkurs „Samorząd terytorialny w Polsce - 20 lat trójstopniowego podziału terytorialnego" będzie składał się z dwóch etapów (pisemnego i ustnego)..

Konkurs był testem 30 pytań jednokrotnego wyboru.Zobacz 3 odpowiedzi na pytanie: Konkurs o samorządzie terytorialnym.

Grupa starsza zmierzyła się z testem składającym się z 28 pytań.. Finał odbył się 14 marca br. w Urzędzie Marszałkowskim.. Konkurs był już przez nas organizowany pięciokrotnie.. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się bardzo dużą popularnością wśród gimnazjalistów, a do udziału w Konkursie zgłosiło się przeszło 100 uczestników.1 Regulamin Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym Organizator: Samorząd Województwa Pomorskiego w Gdańsku.. Zagadnienia pochodzą z autentycznych testów wiedzy Poniżej znajdą Państwo 10 przykładowych pytań wykorzystywanych w różnych testach wiedzy, które odbyły się w ostatnim czasie w Urząd Miasta Poznania.. Podział terytorialny kraju obejmuje: gminy, powiaty, gromadystrona Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi dotycząca Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.. Założenia ogólne: 1.. Test wyłonił ośmiu uczestników ścisłego finału.. W pierwszym młodzież rozwiąże 20-pytaniowy test z przepisów trzech ustaw samorządowych oraz przepisów Konstytucji dotyczących samorządu terytorialnego.Czytaj więcej o: „XIX edycja konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym - 30 lat samorządności".. Finał odbył się 28 marca w Urzędzie Marszałkowskim..

II Edycja Konkursu 2010 ... Test z I etapu IV edycji Konkursu 2014 można pobrać: ...Konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym.

Archiwum <Wiktoria Dołkowska z Zespołu Szkół im.. Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź.. Dla wszystkich uczestników tego etapu najpierw jest część pierwsza - pisemna - test składający się z 30 pytań.. W przypadku dwóch oznaczeń lub więcej punkt nie zostanie przyznany.. Zapraszamy na naszą relację wideo!Celem Konkursu jest m. in.. Nawigacja.. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Dobrzejewicach zwyciężyła w XVI Regionalnym Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów klas gimnazjalnych.. 20 lipca 2020 Ogłoszenie wyników III otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie organizacji letniego wypoczynku dzieci i i młodzieży z terenu województwa opolskiego w 2020 roku.Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym składa się z 3 etapów.. istnieje dwustopniowy podział terytorialny - na województwa i gminy.. Dla wszystkich uczestników tego etapu najpierw jest część pierwsza - pisemna - test składający się z 30 pytań.. Literatura Wykaz aktów prawnych i literatury: Wykaz aktów prawnych: Konstytucja RP Ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym Ustawa z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym Ustawa z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie województwa Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r.a) organizacja i kompetencja samorządów terytorialnych: gmin, powiatów i województw, b) administracja publiczna, c) historia Pomorza Zachodniego po 1945 roku, d) geografia regionu Pomorza Zachodniego..

Organizatorem konkursu jest Społeczna Akademia nauk w Sieradzu, a patronat nad nim objął starosta sieradzki Mariusz Bądzior.

Organami powiatu są: rada i zarząd powiatu starosta urząd powiatowy: 3.. W .Konkurs miał na celu: pogłębianie wiedzy o zasadach działania samorządu terytorialnego, zainteresowanie uczniów funkcjonowaniem samorządu terytorialnego w powiecie garwolińskim, rozbudowanie zainteresowania historią powiatu, kształtowanie postaw obywatelskich, przygotowanie młodzieży do czynnego uczestnictwa w życiu publicznym we .Testy przygotowujące do egzaminu na Urzędnika Mianowanego.. przy współpracy: Starostw powiatowych z terenu województwa pomorskiego oraz Kuratorium Oświaty.. Do rozwiązania był test oraz część ustna egzaminu.. Sołectwo jest: a) podstawową jednostką administracyjną podziału terytorialnego państwaWszelkie pytania, uwagi dotyczące Platformy Edukacyjnej prosimy kierować do: [email protected] Konta bankowe dla klientów katalogu szkolnictwo.pl:I.. Regionalny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym 2019/2020.. O zwycięstwo walczyło dziesięć zespołów trzyosobowych z siedmiu szkół z naszego województwa.Młodzieżowa Rada Miejska w Łodzi organizuje w tym roku VI Edycję Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.. W rywalizacji uczestniczyło 12 uczniów z 4 szkół.Plik 3) o samorzadzie gminnym TEST od str 8.doc na koncie użytkownika m_lopatowska • folder KPA - testy • Data dodania: 17 lip 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Publikujemy 10 pytań, które można usłyszeć, starając się o pracę w urzędzie gminy.. Przygotowywać się do Konkursu należy w oparciu o: a) ustawę o samorządzie województwa, b) ustawę o samorządzie powiatowym,Powiatowy Konkurs z Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.. dla młodzieży województwa podlaskiego.. Kadencja organów uchwałodawczych samorządu terytorialnego trwa: trzy lata cztery lata pięć lat: 4.. Samorząd terytorialny powstał zgodnie z zasadą centralizacji, czyli koncentracji władzy w rękach organów centralnych..Komentarze

Brak komentarzy.