Jakie zwierzęta nie opiekują się swoim potomstwem
Samiec bowiem dostarcza samicy niezbędnego pokarmu bez którego nie dała by rady wykarmić swoich młodych.. Nie przechodzą one przeobrażenia, jak np. płazy.. Ich rozwój jest prosty, z jaj wylęgają się młode osobniki podobne do dorosłych.. Zarodki niedźwiadków nie zaczynają się jednak rozwijać, dopóki matki nie zapadną w .Przez pierwszy okres po wykluciu się młodych samiec karmi samicę, która nie opuszcza gniazda, aby zapewnić pisklętom odpowiednią temperaturę.. Nie uczyłeś się w szkole, że bocian jest przykładem dobrego rodzica?. Zwierzęta mają emocje, być może bardziej przypominają nas, ludzi, niżbyśmy .Jakie lubisz gady lub płazy 2010-01-17 12:47:59 Co wolicie gady , płazy , ssaki, ryby , ptaki, owady czy pajęczaki?. 2009-12-05 16:58:51; Podaj zwierzęta, które nie opiekują się swoim potomstwem - przyroda, kl. VI, szkoła podstawowa 2009-12-02 17:32:31; jak zwierzęta opiekują się potomstwem.. Ich rozwój jest prosty, z jaj wylęgają się młode osobniki podobne do dorosłych.. Nie ma więc u większości gatunków gadów opieki nad potomstwem.. By to zrobić, zębami chwyta malucha za skórę na karku.. Przeprowadzki te tłumaczy się w różny sposób.Ptaki opiekują się swoim potomstwem, jednak pod tym względem możemy wyróżnić dwie grupy.. 2011-09-09 13:38:02 jakie zwierzęta opiekują się potomstwem ?-opiekują się nimi-przynoszą im jedzenie-chronią je przed nieprzyjaciółmi-czasami giną za nie-budują gniazda dla nich-spędzają wolny czas z nimi (nie wszystkie ptaki w ten sposób opiekują się swoim potomstwem, inne np.porzucają młode tuż po urodzeniu, które są zdane tylko dla siebie) Musiałbyś podać jakie to ptaki perkozy .GADY: Gady są na ogół zwierzętami jajorodnymi..

Zwierzęta te nie opiekują się potomstwem.

U zwierząt lądowych pojawił się problem ochrony komórek rozrodczych przed wyschnięciem.W jednym ze swoich cykli Goran koncentruje się wokół tematu macierzyństwa.. Ponadto okazuje się, że oprócz troski o swoje potomstwo, są one skłonne .Potomstwo - są to organizmy, które posiadają część materiału genetycznego swoich rodziców.. Nawet gatunki, których pisklęta żerują samodzielnie, muszą chronić swe potomstwo przed drapieżnikami i złą pogodą.. Większość gatunków troskliwie opiekuje się potomstwem, chociaż są wyjątki od tej reguły.młodymi opiekuje się tylko matka.. Zwierzęce matki bardzo dbają o swoje potomstwo - zarówno małpy, zwierzęta kopytne, jak również ptaki.Pogoda w TVN Meteo » Informacje pogodowe » Archiwum, 23.09.2014 » Ssaki wyróżniają się troską o potomstwo.. Kocięta poddają się temu bez protestów, we wrodzonym odruchu podkulając łapki i ogon.. Biznes i Finanse (34582) Biznes i Finanse (34582) Wszystkie (34582) Banki (7593) Bankowość Elektroniczna (49) E-biznes (3854) Ekonomia (1811) Fundusze UE (615 .Podaj zwierzęta, które nie opiekują się swoim potomstwem - przyroda, kl. VI, szkoła podstawowa 2009-12-02 17:32:31 Jakie płazy opiekują się potomstwem ?. Całe stado opiekuje się potomstwem pary alfa.U większości ptaków samica opiekuje się młodymi w gnieździe, a samiec przynosi jej i pisklętom pożywienie..

Lis tez się opiekują swoim potomstwem.

Okazuje się, że nie tylko o swojePojawienie się zjawiska opieki ojcowskiej u człowieka od dawna intrygowało biologów ewolucyjnych.. Niektóre ptaki ani na moment nie rozstają się ze swymi młodymi.Jakie gatunki ryb opiekują się swoim potomstwem?. A jeśli już, to tylko na samym początku, zaraz po swoim urodzeniu.. Widać tu naprawdę dużo czułości, co jest po prostu przeurocze.. Każde dziecko kotka przenosi osobno.. Jaką wspólną cechę mają wszystkie ssaki?. Nie przechodzą one przeobrażenia, jak np. płazy.. Zazwyczaj u zwierząt rodzice są przywiązani do swojego potomstwa: opiekują się nim, karmią je, bronią go przed niebezpieczeństwem itp.Otóż wygląda to tak, że kocięta nie walczą o sutki swej matki.. Małe wilczki zaczynają widzieć dopiero po dwóch tygodniach.. Żyją na lądzie, na drzewach, w glebie, w wodzie i w powietrzu.. Trochę przepychanek i boksowania się przednimi łapkami możemy wśród maluchów zaobserwować, ale głównie po to, by dostać się do swojego Czytaj dalej …Rośliny potrafią się porozumiewać, opiekować potomstwem i chorymi sąsiadami.. Opiekuje się swoimi dziećmi od chwili narodzin.. Kto dłużej opiekuje się swoimi młodymi foki czy morsy?. 2010-03-04 18:47:29Niektóre zwierzęta również opiekują się swoim potomstwem do momentu, aż nie staną się samowystarczalne..

2010-10-10 16:37:42Ssaki opiekują się swoim potomstwem.

Różnice w klimacie, położeniu i wielu innych czynnikach, sprawiają, że na każdym kontynencie żyją inne stworzenia, których budowa i wygląd są specjalnie przystosowane właśnie do warunków, w jakich żyją.. Samica zwijki składa w czerwcu do wilgotnej ziemi 4-15 jaj.W taki sposób rozmnażają się między innymi cierniki i żaby, gdzie u tych ostatnich samiec przytrzymuje samice w czasie składania skrzeku gwarantując zapłodnienie większej ilości jaj.. Pyszczaki: Samica lub samiec trzyma ikrę w pysku, przez miesiąc nic nie jedząc.Często się zdarza, iż jakiś czas po porodzie matka przenosi swoje dzieci do nowego gniazda.. Karmi je, uczy latać i wiele, wiele innych dobrych uczynków dla nich robi.. Jaja składają na lądzie i przeważnie nie opiekują się nimi, ani też wyklutym potomstwem.. Sieć grzybni jak podziemny internet roznosi informację między drzewami, a także pożywienie dla słabszych egzemplarzy.. Ich rozwój jest prosty, z jaj wylęgają się młode osobniki podobne do dorosłych.. Samce innych ssaków naczelnych albo w ogóle nie opiekują się swoim potomstwem, albo też wkładają w to znacznie mniej wysiłku niż człowiek.Wyróżnia się następujące etapy okresu lęgowego: wybór partnera, budowa gniazda, składanie jaj, wysiadywanie, opieka nad młodymi do uzyskania lotności..

2010-03-04 18:47:29 Jak ryby opiekują się swoim potomstwem ?

2012-02-06 19:20:21Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Jakie ssaki nie opiekują się swoim potomstwem?. Ty nie wykształcony pawianie!. Nie przechodzą one przeobrażenia, jak np. płazy.. 4.Zwierzęta w Afryce Każdy kontynent stwarza swoim mieszkańcom różne warunki do życia i rozwoju.. Pytania .. Zdjęcia przedstawiają dorosłe samice i to, jak opiekują się młodymi.. Rozwój gadów jest prosty, nie ma w jego toku stadium larwalnego.Samiec oraz samice opiekują się potomstwem.. Dzięki posiadanym cechom zwierzęta te opanowały wszystkie środowiska na Ziemi.. Pisklęta są nagie lub okryte rzadkim puchem, ślepe i nie potrafią samodzielnie zdobywać pożywienia.Niektóre zwierzęta również opiekują się swoim potomstwem do momentu, aż nie staną się samowystarczalne.. 2009-12-05 16:58:51 Podaj zwierzęta , które nie opiekują się swoim potomstwem - przyroda, kl. VI, szkoła podstawowa 2009-12-02 17:32:31Jakie ryby opiekują się swoim potomstwem?. Które zwierzęta mają przedszkola dla swoich młodych?. Ośmiornice: Samica po zapłodnieniu składa jajka, i pilnuje ich do końca życia.. Gdy młode są starsze w ich wychowaniu uczestniczy również ich starsze rodzeństwo.. Następnie samica zaczyna wychodzić z gniazda, a młode pozostają w nim przez około miesiąc.. Gdy wyjdą z gniazda, osobniki dorosłe opiekują się nimi jeszcze przez dwa tygodnie.Samiec opiekuje się potomstwem, walcząc z ewentualnymi napastnikami na śmierć i życie.. Jak nie umiesz odpowiedzieć na to pytaJakie płazy opiekują się swoim potomstwem?. Nieco później są karmione odpadkami które dostają z upolowanej zwierzyny.. 2009-12-15 18:58:54 jak zwierzęta opiekują się potomstwem .. Gniazdowniki wylęgają się z jaj niezdolne do samodzielnego życia.. Największe zwierzęta to żyjące w oceanach płetwale błękitne, które też są ssakami.Jaja składają na lądzie i przeważnie nie opiekują się nimi, ani też wyklutym potomstwem..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt