Komentarz do ustawy o samorządzie gminnym
Przybliża także teoretyczne aspekty organizacji i funkcjonowania samorządu terytorialnego.. Komentarz - Ceny już od 89,04 zł Porównaj ceny i zobacz opinie w 6 sklepach.. Wzbogacony jest o szczegółową informację bibliograficzną.. Radny, wójt, zastępca wójta, sekretarz gminy, skarbnik gminy, kierownik jednostki organizacyjnej gminy, osoba zarządzająca i członek organu zarządzającego gminną osobą prawną .Pierwszy na rynku, kompleksowy komentarz do ustawy o samorządzie gminnym uwzględniający rewolucyjne zmiany ustrojowe, wprowadzone przez ustawę z 11 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych (Dz.U.. ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 6,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź >Komentarz do ustawy o samorządzie gminnym został opracowany przez zespół doświadczonych pracowników naukowych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, będących równocześnie praktykami samorządowymi.. Przedmiotową problematykę zilustrowano aktualnym orzecznictwustawa o samorządzie gminnym Dz. U. z 2018 r. poz. 130).Ustawa o samorządzie gminnym Komentarz Książka tygodnia.. Zobacz w księgarni internetowej Publio.pl.. Publikacja zawiera wykładnię wszystkich artykułów ustawy.. Druk na życzenieeBook Ustawa o samorządzie gminnym..

Pobierz 'Ustawa o samorządzie gminnym.

Drugie wydanie tego tytułu stanowi aktualną i praktyczną wykładnię przepisów ustawy o samorządzie gminnym, przedstawiającą ogół norm prawnych odnoszących się do działalności samorządu terytorialnego, m.in.: zakresu działania i zadań gminy, władz gminy, aktów prawa .Niniejszy komentarz to konkretna i praktyczna wykładnia przepisów ustawy o samorządzie gminnym oraz obszerna informacja o judykaturze i piśmiennictwie prawa samorządowego.. Stan prawny na 1.01.2010 r.Ustawa o samorządzie gminnym Komentarz.. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość!. Zobacz inne Pozostałe E-booki, najtańsze i najlepsze oferty tylko na Ceneo.plUstawa o samorządzie gminnym.. Radny, wójt, zastępca wójta, sekretarz gminy, skarbnik gminy, kierownik jednostki organizacyjnej gminy, osoba zarządzająca i członek organu zarządzającego gminną osobą prawną .Komentarz stanowi aktualną i praktyczną wykładnię przepisów ustawy o samorządzie gminnym, przedstawiającą ogół norm prawnych odnoszących się do działalności samorządu terytorialnego, m.in.: zakresu działania i zadań gminy, władz gminy, aktów prawa miejscowego, gospodarki finansowej gminy, związków i porozumień międzygminnych, nadzoru nad działalnością gmin.Ustawa o samorządzie gminnym..

Ustawa o samorządzie gminnym.

W stosunku do drugiego wydania zaktualizowany i wzbogacony o literaturę, orzecznictwo oraz rozstrzygnięcia nadzorcze z lat 2004-2009.. Dowiedz się więcej.. Musisz się zalogowa .Pierwszy na rynku, kompleksowy komentarz do ustawy o samorządzie gminnym uwzględniający rewolucyjne zmiany ustrojowe.. Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi.. Komentarz' w formacie pdf.. Prezentuje szczegółową analizę fundamentalnych przepisów normujących zakres działania gminy oraz gospodarkę finansową pozwalającą na realizację jej zadań.Praktyczny komentarz do przepisów do ustawy o samorządzie gminnym z odniesieniami do ustawy o samorządzie powiatowym i samorządzie województwa oraz przepisów ustawy o ustroju m.st. Warszawy i wybranych przepisów ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych.Ustawa o samorządzie gminnym.. Niniejszy komentarz, zawierający wiele praktycznych wskazówek dotyczących stosowania przepisów ustawy, przeznaczony jest głównie dla prawników, którzy na co dzień stykają się z .Komentarz stanowi aktualną i praktyczną wykładnię przepisów ustawy o samorządzie gminnym, przedstawiającą ogół norm prawnych odnoszących się do działalności samorządu terytorialnego, m.in.: zakresu działania i zadań gminy, władz gminy, aktów prawa miejscowego, gospodarki finansowej gminy, związków i porozumień międzygminnych, nadzoru nad działalnością gmin.We would like to show you a description here but the site won't allow us.Odp: Pytania z ustawy o samorządzie gminnym dnia: 6 Marzec 2011, 16:45 Każdy, czyj interes prawny lub uprawnienia zostały naruszone uchwałą lub zarządzeniem podjętą przez organ gminy, w sprawie z zakresu administracji publicznej, może - po bezskutecznym wezwaniu do usunięcia naruszenia - zaskarżyć uchwałę lub zarządzenie do:Ustawa o samorządzie gminnym,sam..

Przeczytaj recenzję Ustawa o samorządzie gminnym.

Stan prawny na: 27.09.2010 r. Komentarz do ustawy o samorządzie gminnym został opracowany przez zespół doświadczonych pracowników naukowych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, będących równocześnie praktykami samorządowymi.. Niniejsze, czwarte wydanie komentarza to aktualna i praktyczna wykładnia przepisów ustawy o samorządzie gminnym, przedstawiająca ogół norm prawnych odnoszących się do działalności samorządu terytorialnego, poglądy doktryny oraz orzecznictwo sądowe i nadzorcze z lat 1990-2012.W komentarzu uwzględniono wszystkie zmiany ustawy o samorządzie gminnym dokonane po 1 stycznia 2010 r., w tym obejmujące m.in. nowe zadania gmin, procedury wyborcze i referendalne, komunalną gospodarkę finansową, a także dotyczące stanowisk przewodniczącego rady gminy oraz wójta, burmistrza i prezydenta miasta.Art.. Produkty z promocji znikają w błyskawicznym tempie.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Od 1 stycznia 2016 r. ustawa o samorządzie gminnym z dnia 08 marca 1990 r. (tj. z 2015 r. poz. 1045) zaczęła obowiązywać w zmienionym kształcie.. Komentarz - pdf / Kazimierz Pawlik, Kamilla Grobicka-Madej, Longin Mażewski, Agata Sobolewska , 87,74 zł, Pierwszy na rynku, kompleksowy komentarz do ustawy o. tel: +48 42 252 39 23Ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym jest jednym z najważniejszych źródeł regulacji działania samorządu terytorialnego w Polsce..

- Ustawa o samorządzie gminnym - 1.

Komentarz - Grobicka-Madej Kamilla, Mażewski Longin, Pawlik Kazimierz, Sobolewska Agata , tylko w empik.com: 127,20 zł .. Komentarz - Kamilla Grobicka-Madej, Longin Mażewski, Kazimierz Pawlik, Agata Sobolewska.. Ustawa o samorządzie gminnym.. Kupuj leganie, nie chomikuj.Ustawa o samorządzie gminnym Komentarz.. Pospiesz się jeśli nie chcesz przegapić niższej ceny!. Prezentuje szczegółową analizę fundamentalnych przepisów normujących zakres działania gminy oraz gospodarkę finansową pozwalającą na realizację jej zadań.Pierwszy na rynku, kompleksowy komentarz do ustawy o samorządzie gminnym uwzględniający rewolucyjne zmiany ustrojowe, wprowadzone przez ustawę z 11 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych (Dz.U.. Publikacja zawiera wykładnię wszystkich artykułów ustawy.. Nowe przepisy dotyczą przede wszystkim łączenia jednostek oraz wspólnej obsługi administracyjnej.Ebook - Ustawa o samorządzie gminnym.. Sprawdź też inne ebooki.. Teraz nasze e-booki możesz czytać w bezpłatnej aplikacji..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt