Jak powinieneś zachować się gdy zauważysz pożar
Bo tak naprawdę, w momencie, w którym zauważysz pożar, powinieneś przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo.3.. Do kogo się zwrócić po kradzieży z konta?. Jeśli znajdujesz się w płonącym budynku włącz alarm - jeśli taki jest w nim zainstalowany.. Starajmy się też nie zmieniać pozycji rannego, może bowiem mieć uszkodzony kręgosłup.. Alarmuj!". (pp 2.4) - wyjaśnia, jak należy gasić zarzewie ognia.Pamiętajmy, że pożar lasu może dotkliwie i bezpośrednio dotknąć nas, naszych bliskich i nasz majątek.. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach w ramach projektu Fundacji Nowy.Jeśli zauważysz pożar, Nie wpadaj w panikę!. Jednakże jest to możliwe.. To tylko niektóre pytania związane z zagrożeniem pożarowym, na które odpowiadamy.. Tlące się liście, ściółka czy kępa traw często może zostać ugaszona przy pomocy gałęzi, koca, części garderoby jak również jeśli mamy do nich dostęp .Zagrożenie pożarowe - jak sprawdzić?. Obecnie wiele miejsc jest monitorowanych i jest kwestią czasu, gdy i tak zostaniesz zidentyfikowany jako sprawca.Sprawdź, jak powinieneś się zachować gdy zostaniesz okradziony.. I - zagrożenie małe.. Jak uniknąć ognia w domu?. Niebezpieczna jest także zabawa z ogniem, ponieważ może się skończyć poparzeniem skóry lub pożarem pożarem.. Podaj 5 przykładó jak powinneś zachować sie, gdy zauważysz pożar Z gór dzieki :* Namira; 14.09.2010 ..

Jak pomóc poszkodowanym w trakcie pożaru?

Gdy dojdzie do pożaru, ogień szybo się rozprzestrzenia.Filmy są materiałem edukacyjnym wspierającym pracę strażaków prowadzących zajęcia z dziećmi w salach edukacyjnych „OGNIK".. Po pierwsze, nie powinniśmy zapominać, że ludzie ze swej natury są zazdrośni.Straż Pożarna.info - serwis pożarniczy - baza wiedzy strażaka, strażackie aktualności, akcje ratownicze, zawody, akty prawne, ćwiczenia, organizacja straży, szkolenia i wiele więcej.Z reguły, większość z nas nawet nie wie, jak się zachować w momencie, w którym widzisz pożar samochodu.. Nie wolno jednak zostawić go w strefie zagrożenia np. wybuchem lub pożarem.Kierujący działaniami powinien wstępnie określić pomieszczenia z których należy wynieść mienie.. Jeżeli pomieszczenie w którym się znajdujesz jest zadymione połóż się na ziemi.. Do pomieszczeń, z których należy ewakuować mienie w pierwszej kolejności, jeśli istnieje taka możliwość bez narażenia życia i zdrowia zalicza się: pomieszczenia bezpośrednio zagrożone pożarem, w których jest źródło ognia,Pożar to jedna z bardziej niebezpiecznych sytuacji zagrożenia życia.. Samo wydostanie się z płonącego budynku, może okazać się trudnością, nie mówiąc już o próbie ocalenia, choć części mienia..

3 min.Co trzeba czynić, gdy wybuchnie pożar.

Na mapach udostępnianych na stronach Lasów Państwowych znajdziesz informację, jakie jest zagrożenie pożarowe w lesie, do którego się wybierasz.Pożar rozprzestrzenia się szybko.. Należy jedynie zastosować się do kilku wskazówek, które mogą ocalić nam życie.. - Gdy pożar wybuchnie w pomieszczeniu, nie można otwierać okien - tlen, który dostanie się do mieszkania może rozprzestrzenić ogień.. Niedźwiedź brunatny, bo taki jest mieszkańcem naszych gór w ilości ok. 100 sztuk w tym kilka do kilkunastu w Tatrach, jest groźnym drapieżnikiem.SCENARIUSZ LEKCJI EDUKACJI DLA BEZPIECZEŃSTWA KLASA III GIM.. III - zagrożenie duże.. Kodeks bezpiecznego zachowania: - biwakuj tylko w miejscach do tego przeznaczonych; jeżeli nie wiesz gdzie - zapytaj leśniczego,Jak się zachować w czasie burzy - Aktualności - W związku z prognozowanymi na kolejne dni burzami apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.. dym i gazy trujące znajdują się pod sufitem, dlatego schyl się i poruszaj się blisko ścian.. Unikajmy parkowania aut pod drzewami, usuwajmy także z balkonów i parapetów wszystkie przedmioty, które podczas silnych wiatrów mogą stwarzać zagrożenie.. W przypadku różnic wymagany jest komentarz nauczyciela.. Liczba tych ofiar, może zostać zredukowana, jeśli wiemy, jak zachować się w trakcie pożaru.Jak powinieneś zachować się, gdy zauważysz pożar ?.

Powinniśmy umieć zachować się w kryzysowej sytuacji.

W momencie w którym zauważysz pożar, jak najszybciej powiadom o tym wszystkich domowników.Co powinieneś zrobić gdy zauważysz ogień w lesie?. Do gaszenia powinno się użyć gaśnicy proszkowej.. Uczniowie wymieniają przykłady i zapisują w karcie pracy.. Przeznaczone są dla dzieci w wieku.NIESTETY KIEDY DOJDZIE JUŻ DO POŻARU POWINNIŚMY WIEDZIEĆ JAK ZACHOWAĆ SIĘ W TAKIEJ SYTUACJI - OTO ZASADY POSTĘPOWANIA: KIEDY ZAUWAŻYSZ POŻAR, NALEŻY : - rozpoznać sytuację, czyli określić miejsce i rozmiar zdarzenia-wszcząć alarm i zarządzić ewakuację budynku, zaalarmować wszystkie osoby będące w strefie ognia o grożącym .Należy przykryć naczynie.. - Nie wolno gasić wodą palących się urządzeń podłączonych do prądu;Zachowania kierowców na drodze słyszących sygnały np. wozów straży pożarnej, pogotowia ratunkowego są nieprzewidywalne, choć przepisy regulują, jak powinien zachować się kierowca w takiej sytuacji.Jak się zachować, gdy podczas wycieczki górskiej spotkamy na swej drodze misia?. Pomijając względy etyczne - to dla Ciebie bardzo niekorzystne.. Gdy zauważysz, że uszkodziłeś zaparkowany samochód, nigdy nie uciekaj z miejsca zdarzenia.. Przyczyn pożaru może być wiele.„Burza mózgów" na temat, jak powinienem się zachować, gdy zauważę pożar?.

Gdy wybuchnie pożar .

Racjonalne działanie usprawni ucieczkę z niebezpiecznego miejsca.. Sprawdź, jak groźny jest ogień, jaki sprzęt gaśniczy pomaga ugasić pożar i jak udzielić pomocy poparzonym.Instrukcja jak się zachować w czasie pożaru.. Istnieje różnica, czy spotkanie nastąpi w ciągu dnia czy w nocy, gdy mamy włączoną czołówkę?. Mogą być w szoku i nie kontrolować swojego zachowania.. alankowek alankowek Zadzwonić po straż pożarną, nie otwierać okien i oddalić się o 50 metrów od miejsca pożaru.Warto jest więc zachować „zimną krew" i przy okazji wesprzeć osoby, które nie radzą sobie ze stresem.. Gaszenie pożaru powinno odbywać się z poziomu równego lub wyższego, .. gdy do gaszenia przystąpi się natychmiast, a podjęte przedsięwzięcia szybko zmniejszają jego zasięg aż do całkowitej likwidacji.. I wszystko jasne!. Co roku w Polsce wybuchają tysiące pożarów, w których giną setki ludzi.. Pożar atakuje nas znienacka.. W trybie natychmiastowym opuść budynek, nie zabieraj ze sobą niczego.Jak się zachować w takiej sytuacji?. - zachowaj spokój, Uważaj!. Bardzo łatwo jest go zaprószyć, lecz po jego rozprzestrzenieniu się, walka z tym żywiołem bywa naprawdę ciężka.. 5) Jeśli masz przy sobie telefon zadzwoń pod numer alarmowy .Jak się zachować, jeśli w pracy jest zazdrosny Aby ratować siebie i nauczyć się prowadzić, jeśli w pracy są zazdrośni, trzeba znać powody ich zachowania i siłę nacisku na takich ludzi.. Zadanie pracy domowej - rozwiązanie krzyżówki.. Jadąc przez Polskę, często widzisz w lasach tabliczki: "zauważyłeś pożar?. Zagadnienia z podstawy programowej: Uczeń: - przedstawia typowe zagrożenia zdrowia i życia podczas pożaru.. Podsumowanie lekcji, zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczne zachowanie.. W domu znajduje się wiele materiałów, które szybko się palą: zasłony, firany, dywany, drewniane meble, drzwi, podłogi.. (pp 2.1) - charakteryzuje zagrożenia pożarowe w domu, szkole i najbliższej okolicy.. mozesz sobie to troszke skrucic ; )Zawracajmy poszkodowanych, którzy oddalają się z miejsca wypadku.. Nie zapominajmy zabezpieczyć okien.. Temat: Zagrożenia pożarowe Czas realizacji: 45min.. Jeżeli jest to zarzewie pożaru i w twojej ocenie jesteś w stanie ugasić je samodzielnie, warto podjąć taką próbę.. Bezpieczeństwo jest najważniejsze Ważne jest by w momencie, gdy wybuchnie pożar wiedzieć, jak się zachować.. II - zagrożenie średnie.. Ciężko go przewidzieć, a gdy już do niego dochodzi, bardzo trudno przed nim uciec.. Stąd też tak ważne są wszelkiego typu instrukcje i szkolenia dotyczące bezpieczeństwa.ewakuacja szkoły - film edukacyjny Filmik został zrealizowany w Zespole Szkół im..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt