Wywiad z kalim w pustyni iw puszczy
Odpowiedz .. 2010-04-15 18:46:18; Jakie pytania zadają na teście z lektury "W Pustyni i w puszczy "?. Test z lektury: „W pustyni i w puszczy" .To na podstawie książki,w pustyni i w puszczy, pomocy 2011-10-09 13:03:11; Wymień mi bohaterów z książki W pustyni i w puszczy.. O to jedna z nich : Była godzina piąta po południu.. Wydanie specjalne gazety - 11 X Wywiad ze Stasiem.Czy Staś dobrze odnalazłby się w czasach współczesnych?. Gdy w końcu, po długiej i uciążliwej wędrówce przez pustynię udaje im się uwolnić z rąk porywaczy, wraz z dwojgiem Murzynów, Kalim i Meą, ruszają w kierunku oceanu.. Wiernie mu służy, (nazywa go „bwana kubwa") z wdzięczności za uratowanie życia, wypełnia wszystkie jego polecenia - pomagał w polowaniach, przygotowywał nocleg, dbał o konie, doglądał zapasów.P: Czy lubisz z Nel podróżować, czy może Ci przeszkadza?. P: Czy lubisz swoich Mea i Kali?. 12 X Kim jest Stanisław Tarkowski?. przygotowując posiłki.. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7647 razy Średnia ocena:Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Należała do plemienia Dinka lub Szylluk, miała miłe rysy i słodki wyraz twarzy, a także „długie i cienkie nogi".. (prezentacja, profil na fakebooku) - 13 X Piszemy charakterystykę Stasia - 17 X Plan wydarzeń i streszczenie .Nazajutrz poranne słońce oświeciło dziwne widowisko..

Wywiad Z kalim książka w pustyni i w puszczy.

Jest to Murzyn z plemienia Wa-Hima, uratowany i uwolniony z rąk mahometan przez Stasia; towarzyszył chłopcu, małej ośmioletniej Nel i murzynce Mei, aż do spotkania się z kapitanem Glenem i dr Clarym.W pustyni i w puszczy - charakterystyka bohaterów.. Skomentuj.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Napisz wywiad ze Stasiem Tarkowskim "w pustyni i w puszczy" jak się czuje po powrocie do domu jak Nel się czuje co robi teraz gdy jest wolny czego się bał najbardziej kogo nie lubił to musi być wszystko to co napisałam u góry to wszystko musi być w wywiadzie i dodajcie jakieś inne swoje pytanie do Stasia Tarkowskiego i odpowiedzcie na nie.Zobacz quiz: "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz.. Gebhr chciał przenocować.. Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt '' W pustyni i w puszczy ''..

pytanie 1 z 10Test w pustyni i w puszczy.

Chłopak rozglądał się, poszukując jakiś ciekawych okazów przyrody, iż uwielbiał wszystkie związane rzeczy z matką naturą.. Podstawowa; Język polski; Lektury; 22.10.2018 19:22.. W momencie porwania przez Beduinów ma zaledwie 14 lat, a potrafi pokazać swoją dorosłość i odpowiedzialność za 8-lenią Nel.Streszczenie książki "W Pustyni i w puszczy" - krótko.. 2010-12-03 20:43:40; Lektura ,,w pustyni i w puszczy" Wymień przyrode afrykańską 2010-02-14 11:13:14; wymień większość bohaterów" w pustyni i w puszczy" i powiedz kim oni są.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Wywiad z Goplaną; Napisz list do Oskar w którym wpowiadaszsie się na.. Gebhr, który był wodzem karawany, z łatwością odnajdywał ślady pochodu Smaina.Teledysk z filmu "W pustyni i w puszczy"Kiedy blondyn wyszedł z pokoju rozjaśniło się trochę.. A oni spali z drżeniem rąk i nóg, z głową spuszczoną na piersi lub podniesioną do góry, żywi jeszcze, a podobni już do trupów.. Zauważył w oddali małą puszczę, która ciekawiła go, lecz wiedział, że razem z karawaną muszą wyjechać, aby trafić na czas do Port-Saidu.Lektura szkolna: "W pustyni i w puszczy" Quiz wiedzy o lekturze "W pustyni i w puszczy" nadesłany przez Panią Julię Tańculę na konkurs "Kto pyta - nie błądzi".. Zgłoś nadużycie.. Zadania i gry związane z wydarzeniami z lektury - 10 X Porwano dzieci!.

z lektury "w pustyni i w puszczy" ?

I tak się odbywał ten chrzest śpiących, w .. S: Tak, bardzo ich lubię, pomagali mi w najtrudniejszych chwilach.. Piotrex123 5 lat temu.. Opowiadania Szukaj Dodaj Zaloguj.. najlepiej ze wszystkich znosi brak wody Kali- syn Fumby, króla plemienia Wa-himu, Został uwolniony z niewoli przez Stasia który darował mu wolność, wiernie towarzyszy dzieciom w ich podróży, najbardziej lubi leniuchować i dobrze zjeść, .Inne oblicze młodego Afrykanina poznajemy, gdy zostaje uwolniony przez Stasia.. Udostępnij.. Po drodze odwiedzają wioskę Kalego.. Zabierają ze sobą kilkuset wojowników i ruszają w dalszą podróż.Mea - Afrykanka, którą przyjaciel Hatima, emir Seki-Tamala, ofiarował małej Nel jako niewolnicę w Faszodzie.. Staś chodził wzdłuż skalnej ściany, zatrzymywał się przed każdym Murzynem, skrapiał mu czoło wodą i wymawiał nad nim sakramentalne słowa.. .Poczekalnia Ranking Wywiady Facebook Instagram Snapchat.. Wiernie służyła i opiekowała się Nel, pomagała w ciężkiej przeprawie przez puszczę, m. in.. 1 Zobacz odpowiedź chocolatemoonster chocolatemoonster Dzisiejszy wywiad przeprowadziłam ze Stasiem Tarkowskim - jednymz głównych bohaterów książki pt' W pustyni i w puszczy" .. 2013-02-25 07:43:59; Jakie można zadać pytania na spr.. "Spotkanie z lwem" - przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza Dziewięć dni wędrowali już Staś i Nel do Smaina po wypalonej dżungli i bezdrożnych stepach Afryki..

15 Pytań o lekturze ,,W pustyni i w puszczy".

S: Lubię z Nel podróżować, wcale mi nie przeszkadza, co prawda trzeba się nią opiekować, lecz dla Nel zrobię wszystko.. Szukał jakiegoś bezpiecznego miejsca, które dałoby.Poczekalnia Ranking Wywiady Facebook Instagram Snapchat.. Redaktor : Witaj Stasiu , na wstępie chciałam bardzo serdecznie podziękować za to że zgodziłeś się wziąć udział w wywiadze dla gazety "Nasze powieści" .Kali - jedna z drugoplanowych postaci powieści W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Cześć te quizy pomogą wam sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności możecie sobie wybrać książki,lektury,powieści,prozy,a nawet bohaterowie naszych lektur.Może być takie sprawozdanie z pustyni i w puszczy ( pisaccc ) Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. „W pustyni i w puszczy".. Opowiadania 4 Szukaj Dodaj Zaloguj.. Przeżyli oni wiele przygód.. Podaj trzy cechy Aulusa Plaucjusza wraz z uzasadnien.Zadania: Quiz sprawdzający znajomość lektury - 10 X.. Redaktor : Witaj Stasiu , na wstępie chciałam bardzo serdecznie podziękować za to że zgodziłeś się wziąć .Kali - charakterystyka • W pustyni i w puszczy Wywodzący się z plemienia Wa-himów (jak się później dowiadujemy jest synem wodza, Fumby) czarnoskóry niewolnik podróżujący razem ze Stasiem, Nel i Meą przez Afrykę.Kali - jedna z drugoplanowych postaci powieści W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.Jest to Murzyn z plemienia Wa-Hima, uratowany i uwolniony z rąk muzułmanów przez Stasia; towarzyszył chłopcu, małej ośmioletniej dziewczynce Nel i czarnoskórej kobiecie - Mei, aż do spotkania się z kapitanem Glenem i dr Clarym.Staś w trakcie podróży próbował wykształcić europejski .W kilku zdaniach zachęć kolegę lub koleżankę do przeczytania książki w pustyni i w puszczy 2020-10-22 18:12:59; Potrzebuje15 zdan na temat sporu miedzy czesnikiem i rejentem 2020-10-21 23:48:02; Omów swoje wrażenia po lekturze.Dzisiejszy wywiad przeprowadziłam ze Stasiem Tarkowskim - jednymz głównych bohaterów książki pt' W pustyni i w puszczy" .. P: Czy plemię Kaliego było dla was miłe i gościnne?Jakie mogą być pytania na sprawdzianie z "W pustyni i w puszczy" ?. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Test: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt