Pozytywna opinia w pustyni iw puszczy
Jakie nazwisko miała Nel?. Pełna dramatyzmu historia przedstawiająca czasy powstania Mahdiego (Muhammada Ahmeda) i nieznane zakątki Afryki.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Rozwiąż test!Książka ,,W Pustyni i w Puszczy „ była naszą szkolną lekturą .Nie byłam chętna, żeby zacząć ją czytać, ale zaskoczyła mnie.. nie nazywał Jej.. Nie było ich w powieści.. Jest wyższy i silniejszy.. Przy czym film zaskarbił sobie niezłą popularność.Felietonowo - eseistyczna recenzja książki pt. ,,W pustyni i w puszczy'' Chciałbym zrecenzować książkę Henryka Sienkiewicza pod tytułem,, W pustyni i w puszczy'', która została wydana w 1912 roku.. Ja w tym wieku nie potrafiłam przez niż przejść, przydługie opisy przyrody i zbyt szczegółowe opisy różnych zwyczajów czy polityki po prostu nudziły mnie.. Jak Kali nazywał Nel (najczęściej) ?. Ośmioletnia Nel i czternastoletni Staś, zostają porwani przez derwiszów i jako zakładnicy wiezieni do Smaina, który chce ich wymienić na własną żonę i dzieci.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Inne tryby testu.. Zostali oni porwani dla okupu przez służebników Fatmy uwięzionej wraz z dziećmi przez rząd Egipski.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Na początku patrzyłam na nią przez pryzmat obowiązkowej lektury szkolnej i opowieści starszych koleżanek, które współczuły mi konieczności czytania tej książki..

W pustyni i w puszczy.

W książce „W pustyni i w puszczy" Sienkiewicza znalazłem zdanie: „,Pozostał w powietrzu tylko subtelny, czerwony pył, coś w rodzaju śreżogi, przez którą słońce przeświecało jak miedziana blacha".. Po raz pierwszy utwór ten ukazał się w 1910 roku w następującej prasie: ,, Kurier Warszawski'', ,,Dziennik Poznański'', ,,Słowo Polskie''.. Tak samo jak moich kolegów i koleżanek z klasy.. Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. Słowa ojca Pio dają do myśleniaStaś Tarkowski urodził się i wychowywał w Port Saidzie.. Udostępnij.. Oczywiście różnorodne, rozbudowane opisy mogą nie przypaść do gustu, podobnie jak liczebne wątki historyczne, ale stwierdzenie, iż ten autor nie zasługuje .W pustyni i w puszczy przetłumaczono na wiele języków, a dwie ekranizacje powieści stały się kinowymi hitami.. Trwa powstanie Mahdiego w Sudanie.. polskiej .Recenzja z „W pustyni i w puszczy" W pustyni i w puszczy jest moim zdaniem dość ciekawą książką.. Piotrex123 5 lat temu.. Docierają do Chartumu gdzie spotykają się z Mahdim.. W pustyni i w puszczy.. Jego ojcem był Polak, a matką Francuzka.. Rozwiąż test.. W chwili gdy zaczyna się akcja powieści " W pustyni i w puszczy " Staś kończy czternasty rok życia..

Bardzo mało na planie filmu widać pustynię.

To jedyne co zachwyciło mnie w tej adaptacji.W pustyni i w puszczy Ta recenzja wyszła całkowicie spontanicznie, ale gdy niedawno usłyszałam opinię, że Sienkiewicz pisze bardzo nudne książki po prostu nie wytrzymałam.. Można się więc domyślić, że do lektury zasiadałam głęboko zniechęcona.W pustyni i w puszczy jest lekturą którą się czyta w wieku 12 lat.. Skomentuj.. 8Zgłoś błąd Jakiej narodowości był ojciec Stasia?. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.W pustyni i w puszczy (2001) - Para młodych przyjaciół zostaje uprowadzona w środku afrykańskiego kontynentu.W pustyni i w puszczy Autor: Henryk Sienkiewicz Czyta: Ewa Sobczak Kategoria: Dla młodzieży Długość: 10 godzin 5 minut "W pustyni i w puszczy" to powieść dla.Pierwsza ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza.. Bohaterowie - Staś i Nel - zostali zmuszeni do odbycia długiej i męczącej podróży przez Afrykę.. Jedynie na początku, gdy dzieci zostają porwane.. TarkowskiZgłoś błąd; W jakim mieście mieszkali Staś i Nel?. Autor zamieścił w powieści wiele opisów afrykańskiej przyrody, w przypisach podał łacińskie nazwy egzotycznych roślin i .Test z lektury: „W pustyni i w puszczy" ..

To nie zwierzęta.15 Pytań o lekturze ,,W pustyni i w puszczy".

RawlisonZgłoś błąd; Jak nazywał się Staś?. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Książka bardzo poruszyła moje emocje, często mnie wzruszała, czasem doprowadzała do śmiechu.Książka "W pustyni i w puszczy" opowiada o przygodach chłopca Stasia Tarkowskiego i Neli Rawlison mieszkających w Port Saidzie.. Nie było w powieści Kalego.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. W Sudanie trwa powstanie Mahdiego przeciw Egiptowi i Wielkiej Brytanii.. 4 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. U góry znajdziesz quiz W pustyni i w puszczy 28.W pustyni i w puszczy - przetestuj swoją wiedzę.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?W pustyni i w puszczy - test.. Jest przystępnie napisane, przez co przyciąga uwagę.. Przepowiednia o Janie Pawle II.. Podobne działy.. Często w szkole jest dedykowana jako lektura.. Henryk Sienkiewicz .1 W pustyni i w puszczy - streszczenie szczegółowe 2 Ramowy plan wydarzeń - W pustyni i w puszczy 3 Przyroda na kartach powieści W pustyni i w puszczy..

Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.

pu.i.wp.pl.. Ale to może dlatego, że czytałam to w czwartej klasie a teraz jestem w siódmej xd.. Opis testu.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.Początek filmu "W pustyni i w puszczy" również zaczyna się inaczej, niż książka.. .Lista pytań W pustyni i w puszczy Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań /.. Moje wrażenie jest ogromne.. Gdy Staś nie chce zmienić wiary, ten wysyła dzieci w dalszą .. "W pustyni i w puszczy" - 10 pytań o kultowy film z 1973 roku.. Rozpocznij test.. Quiz w Poczekalni.. Tagi: MENU • W pustyni i w puszczy • W pustyni i w puszczy - streszczenie • W pustyni i w puszczy - opracowanieHistoria dwojga przyjaciół: 14-letniego Stasia Tarkowskiego i 8-letniej Nelly Rawlison.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. 14Zgłoś błąd Ile lat miała Nel?. To naprawdę fantastyczna opowieść.W pustyni i w puszczy - autorstwa Henryka Sienkiewicza Albion Online - na stronie Quizz.pl.. Jego zwolennicy porywają dzieci inżynierów budujących Kanał Sueski - Angielkę Nel Rawlison i Polaka Stasia Tarkowskiego.Jestem uczniem piątej klasy.. Jakimi zwierzęciami byli Saba i King ?. Okazała się bardzo ciekawa, nie mogłam się doczekać końca powieści.. Odpowiedz.Problematyka.. Sprawdź, ile pamiętasz!. W filmie wyprawa wygląda jakby trwała .TEST " W PUSTYNI I W PUSZCZY" czy dobrze przeczytałeś książkę ?. Tułaczka przez pół kontynentu i niesamowite przygody oddają dokładnie historię .Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Jest rok 1885.. Przeznaczone jest do wielokrotnego czytania.. Nie mogę w żadnym słowniku znaleźć znaczenia słowa śreżoga.W pustyni i w puszczy - test wiedzy..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt