Ania z zielonego wzgórza wizyta u ciotki józefiny
Pozostanie Ani na Zielonym Wzgórzu.. "Ania z Zielonego Wzgórza" L. M. Montgomery - czytanie ze zrozumieniem.. Uczestnictwo Ani w dodatkowych zajęciach dla przyszłych seminarzystów.. Wizyta ciotki Diany - Józefiny i zdobycie przez dziewczynkę jej sympatii, mimo niefortunnej pomyłki i skoku dziewczynek na jej łóżko.stacja kolejowa w Bright River - pierwsze spotkanie dziewczynki z Mateuszem , dom pani Małgorzaty Linde - niezwykłe przeprosiny pani Linde , dom pani Spencer w White Sands - odwiezienie Ani przez Marylę do pani Spencer , Świerkowe wzgórze (dom państwa Barrych) - uratowanie życia Minnie May, dom Cuthbertów na Zielonym Wzgórzu - podwieczorek: wino zamiast soku, hotel w White Sands .Wizyta Diany i Ani u ciotki Józefiny w mieście.. Ciotka Józefina przywitała je z radością, zaskoczona tym, że Ania tak wyrosła i wyładniała.Matthew i Marilla Cuthbert decydują się zaadoptować chłopca, by pomagał w pracy przy farmie zwanej Zielonym Wzgórzem.. Choć Ania wspominała ten czas z wielką przyjemnością, jednak powrót na Zielone Wzgórze był najmilszy ze wszystkiego.Wizyta Ani i Diany u ciotki Józefiny w Charlottetown.. na kolanach przedz bufiastymi rękawami Świerkowe Wzgórze odwiezienie Ani przez Marylę do pani Spencer dom Cuthbertów na Zielonym Wzgórzu podwieczorek : wino zamiast soku hotel w White Sands pierwsze spotkanie dziewczynki z Mateuszem szkoła wizyta Diany i Ani u ciotki Józefiny Carmody uratowanie życia Minnie MayANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA AUTOR Lucy Maud Montgomery ..

Odwiedziny u ciotki Józefiny.

Ania zdobywa stypendium.. 43.Lista przyjętych.. Ania wypływa na środek rzeki w dziurawej łodzi, ratuje ją Gilbert.. Wybuch Ani 9.. Nazwa tej książki to "Ania z Zielonego Wzgórza.. Zielone włosy Ani.. Obawy Maryli i Mateusza w związku z dalszą nauką Ani.. Przeprosiny pani Linde 10.. 42.Egzaminy.. 19.Prezent od Mateusza.. Przeczytaj dokładnie tekst i odpowiedz na poniższe pytania.. Pierwsze miejsce na liście przyjętych do Akademi Królewskiej.. Egzaminy do seminarium nauczycielskiego - Ania wyprzedza w nauce Gilberta.. 41.Utworzenie kompletu seminarzystów.. Poznajemy ją w pierwszym tomie cyklu, kiedy Ania Shirley z Dianą Barry wskakują na nią do łóżka.. Przygotowania do egzaminu do seminarium nauczycielskiego.. C] Na dachu zlarnana kostka.. Zdziwienie Maryli 5.. Zdziwienie Mateusza 3.. Wzruszona Ania postanowiła, że ubierze swój nowy płaszczyk i sukienkę, którą sprawiła jej Maryla.. Wyjazd do seminarium nauczycielskiego.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorce, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Ania z Zielonego Wzgórza To jest test który pomoże wam sprawdzić wiadomości dotyczące książki sławnej pisarki Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza"..

W willi Beechwood u ciotki Józefiny.

Dziewczynki nie wiedziały, że ciotka przyjechała na Sosnowe Wzgórze i pobiegły do gościnnego łóżka, gdzie miały razem spać.. Przyjazd Ani na Zielone Wzgórze 4.. Sukces Ani na koncercie w Białych Piaskach.. Mieszkają na Zielonym Wzgórzu, gdzie Ania poznaje przyjaciół i przeżywa niesamowite przygody.„Ania z Zielonego Wzgórza" - streszczenie Autor: Karolina Marlęga Serwis chroniony prawem autorskim Sąsiadka rodzeństwa Maryli i Mateusza Cuthbertów mieszkająca nieopodal gościńca Małgorzata Linde zdziwiła się, gdy pewnego popołudnia ujrzała Mateusza zmierzającego bryczką do miasta.18.. Opowiada o dziewczynce, sierocie, którą adoptuje rodzeństwo- Maryla i Mateusz.. Rywalizacja Ani i Gilberta o stypendium pozwalające rozpocząć wyższe studia.. Stało się tak, gdy w nocy wskoczyła wraz z Dianą na łóżko śpiącej ciotki Józefiny, a także gdy podczas pierwszej wizyty nowego pastorostwa .Józefina Barry - ciotka Jerzego Barry mieszkająca w Charlottetown.. C] Zielone wkosy.. 16.Wizyta u państwa Allan.. Pożegnanie szkoły.. Kiedy miała .ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA - KONTYNUACJA CZ.1 - cały film, polski lektorPosłuchaj całości: Tytuł: Ania z Zielonego Wzgórza Autor: Lucy Maud Montgomery Współ.stacja kolejowa w Bright River - pierwsze spotkanie dziewczynki z Mateuszem , dom pani Małgorzaty Linde - niezwykłe przeprosiny pani Linde , dom pani Spencer w White Sands - odwiezienie Ani przez Marylę do pani Spencer , Świerkowe wzgórze (dom państwa Barrych) - uratowanie życia Minnie May, dom Cuthbertów na Zielonym Wzgórzu - podwieczorek: wino zamiast soku, hotel w White Sands .15..

... 40.Wizyta Ani i Diany u ciotki Józefiny.

Wizyta Ani i Diany u ciotki Józefiny w Charlottetown.. Ogłoszenie listy przyjętych.. Tam.Przyporządkuj wydarzenia miejscom, w których się rozgrywają, a następnie uzupełnij zdania odpowiednimi informacjami - Ania z Zielonego Wzgórza Miejsca Wydarzeń: Stacja Kolejnowa w Bright River, Dom Pani Małgorzaty Linde, Dom Pani Spencer w White Sands, Świerkowe Wzgórze, Dom Cuthbertów na Zielonym Wzgórzu, Hotel w White Sands .Po chwili Diana oświadczyła, że nadszedł list od ciotki Józefiny, która zaprasza je do miasta, by zwiedziły wystawę.. Egzaminy do seminarium nauczycielskiego - Ania wyprzedza w nauce Gilberta, z czego jest bardzo dumna.. Współzawodnictwo z Gilbertem.. Życzę wam powodzenia!. 44.Sukces Ani podczas koncertu.Wizyta u ciotki Józefiny w Charlottentown.. LUCY MAUD MONTGOMERY (1874-1942) Urodziła się w Clifton (obecnie Nowy Londyn) na Wyspie Księcia Edwarda.. 23.Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie utworu Lucy Maud Montgomery - strona 6.. Pierwszą powieścią, która okazała się jej ogromnym sukcesem, była Ania z Zielonego Wzgórza, wydana w 1908 r.Plan wydarzeń „Ani z Zielonego Wzgórza", Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie i opracowanie lektury.. Nauka Ani w seminarium.. Fragment rozdziału „Epoka w Życiu Ani" z lektury „Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery..

Ania i Diana wyjechały do miasta w odwiedziny do ciotki Józefiny.

Ania odzyskuje pozwolenie na przyjaźń z dziewczyną ze Sosnowego Wzgórza.. Wychowywanie Ani 8.. Zapoznaj się z krótką biografią autorki powieści.. Tagi dla tego testu: przygoda książka przyjaźń zabawa rodzina uczucieW tym tygodniu omawiamy lekturę ,, Ania z Zielonego Wzgórza''( środa) Spotkania na Teams : poniedziałek 9.50- 10.20 10.30 - 11.00 środa 11.10 - 11.40 11.50-12.20 .. Ania z zielonego wzgórza - Plan wydarzeń 1.Postanowienie adopcji 2.Pomyłka pani Spencer 3.Postanowienie odesłania Ani 4.Zmiana zdania, po usłyszeniu historii Ani 5.Początki wychowywania 6.Niemiła rozmowa z panią Linde 7.Przyznanie się do winy 8.. Jednakże gdy mężczyzna przyjeżdża po podopiecznego na stację, nie zastaje tam nikogo, z wyjątkiem rudowłosej dziewczynki Anne Shirley.Świerkowe Wzgórze (dom państwa Barrych) D pierwsze spotkanie dziewczynki z Mateuszem Dom Cuthbertów na Zielonym Wzgórzu E odwiezienie Ani przez Marylę do pani Spencer Hotel w Białych Piaskach F podwieczorek - wino zamiast soku Szkoła G wizyta Diany i Ani u ciotki Józefiny Carmody H uratowanie życia Minnie May Charlottetown I studia .Przydatność 80% "Ania z Zielonego Wzgórza" - plan wydarzeń.. Podjęcie decyzji o pozostaniu Ani na Zielonym Wzgórzu 6.. Śmierć Mateusza i choroba Maryli.. Uratowanie Ani z tonącej łodzi.. 17.Zabawa w ,,wyzwanki".. Wspólne zabawy Ani i Diany 13.Piszę do Ciebie, ponieważ chcę Ci przybliżyć książkę, którą przeczytałam.. Temat: „Ania z Zielonego Wzgórza" - powieścią o niezwykłej dziewczynce z bujną wyobraźnią.. w którym jest mowa o drodze dziewczynek, którą jechały z wizytą do ciotki Józefiny, to: a .Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza Przyporzqdkuj wydarzenia miejscom, w których siq rozgrywajq, a nastqpnie uzupehij .. dziewczynki z Mateuszem odwiezienie Ani przez Marylq do pani Spencer podwieczorek: wino zamiast soku wizyta Diany i Ani u ciotki Józefiny uratowanie Žycia Minnie May (czytaj: mini me) studia na AkademiiPLAN WYDARZEŃ ANI Z ZIELONEGO WZGÓRZA 1.. Pierwsza modlitwa Ani 7.. 20.Złożenie klubu powieściowego.dlaczego Ania tak bardzo chciała zostać na Zielonym Wzgórzu.. Zwiedziły wystawę, odbyły przejażdżkę po parku, były na koncercie , zjadły lody w kawiarni i spały w pokoju gościnnym.. Sukces dziewczynki podczas koncertu w Białych Piaskach.. C] Chore oczy Maryli.. Odebranie Ani z dworca 2..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt