Czy internet jest wiarygodnym źródłem informacji
Rzetelne.. Wątek zaczerpnięty z wątku o Romanie Dmowskim.. Przede wszystkim takie źródło musi być pierwotne (nieprzetworzone) i oficjalne.Dlatego nie jest to dla mnie wiarygodne źródło informacji, a jedynie źródło pomocnicze.. Większość z nas codziennie wykorzystuje Internet jako źródło informacji w celach zarówno naukowych, zawodowych jak i w życiu codziennym.Wskazane jest skonfrontowanie tłumaczonych informacji z podanymi źródłami.. Im dokładniej sprawdzono fakty, tym źródło jest bardziej wiarygodne.Informacje w internecie.. Internet nie jest w stanie tego zapewnić.Internet ze względu na swój globalny zasięg stał się bardzo wygodnym źródłem na pozyskiwanie wszlakich informacji - również tych na.W internecie możemy znaleźć informację na każdy temat.. Nie potrafię podać nic konkretnego, rzetelnego i neutralnego.. Powiedz, że informacje to różne wiadomości i opinie przekazywane nam przez inne osoby bezpośrednio lub media (radio, telewizja, gazeta, internet).Człowiek sam musi wybierać co jest prawdą a co bujdą, grandą i to jest pierwsza zasada rzetelnego źródła informacji- nie narzucanie a ukazanie problemu czy prawdy.. W Sieci krąży olbrzymia ilość informacji, a że uwagę ludzką bardzo przyciągają sensacyjne doniesienia, powstały tysiące stron prezentujących wyssane z palca .W odpowiedzi na zarzuty, że w ten sposób Wikipedia arbitralnie odcina się od jednego ze źródeł informacji, autorzy oświadczenia piszą: "Jeśli są tematy, w których 'Daily Mail' jest .Nieprawdziwych informacji w internecie przybywa i nic nie wskazuje na to, żeby ta sytuacja miała się zmienić na lepsze..

Czy Internet jest dobrym źródłem informacji?

Takie, które można również zacytować w artykule, pracy naukowej czy po prostu w Internecie.. Prawie jak każde źródło, Internet ma swoje wady i zalety.. Czy rzeczywiście można tam znaleźć wiarygodne i fachowe opinie?. Wiele informacji, jakie znajdziemy może być cennych.Berners-Lee wraz z kolegami z CERN-u założyli fundację, której celem będzie m.in. pomoc internautom w ocenie, czy dana witryna jest wiarygodnym źródłem informacji.. Internet staje się wirtualnym centrum usługowym o globalnym zasięgu.Ż yjemy w erze informacji, która jest jednocześnie najwyższym dobrem i najdroższą walutą.. Ważne jest, aby przed przekazaniem znalezionej w Internecie informacji, wykorzystaniem jej w pracy czy projekcie, przyjrzeli się źródłu, z którego ona pochodzi.Dobrymi źródłami informacji są też raporty publikowane przez specjalistyczne organizacje zrzeszające ekspertów w danej dziedzinie.. Tymczasem szczególnie teraz łatwo jest za pośrednictwem przekazu manipulować, czy narzucać własny pogląd.Informację w Internecie może umieszczać każdy: tworząc stronę internetową, umieszczając wpis na blogu, wypowiadając się na forum..

Jakie źródło informacji jest najbardziej rzetelne?

Oczywiście korzystam też ze źródeł dostępnych w Internecie, ale tylko wtedy, kiedy mogę te źródła ocenić.Co trzeci badany (34,4%) ocenia internet jako średnio ważne źródło informacji, 6,7% jako niezbyt ważne, a dla 3,8% to w ogóle nieważne źródło informacji 5.. Czekam na czyjeś konkretne propozycje.. Chyba najprostszym sposobem na sprawdzenie tego, czy dana firma jest wiarygodna, jest wpisanie jej nazwy do internetowej wyszukiwarki.. Argumenty : a) Większość informacji zamieszczana jest przez internautów, którzy niekoniecznie mają o owej sprawie jakiekolwiek pojęcie (w necie jesteśmy prawie anonimowi.). Często uznaje się, że informacja jest tak samo wiarygodna jak źródło, z którego pochodzi.. To znacznie .Łatwość i szybkość publikowania w sieci sprawiła, że informacje zamieszczane tam nie są selekcjonowane, przez co ich jakość i wiarygodność nie zawsze jest wysoka.. Codziennie kilkaset milionów ludzi na naszej planecie korzysta z Internetu - rozmawia, wymienia poglądy, doświadczenia, zasięga porad, wysyła pocztę elektroniczną, albo zwyczajnie sobie plotkuje.. Oczywiście nie można od razu dawać wiarę wszystkim informacjom, które w Internecie się znajdzie.Pierwszym, podstawowym i najważniejszym źródłem informacji na temat przyszłości (i w ogóle na każdy poważny temat) zawsze była, jest i dalej pozostanie BIBLIA..

W XXI wieku głównym źródłem informacji jest właśnie Internet.

Przede wszystkim, oczywiście, Apokalipsa i Księga Daniela (które skrupulatnie wypełnia się w tym czasie), ale nie tylko, bo zapowiedzi o losach świata można znaleźć w .Internet ze względu na swój globalny zasięg stał się bardzo wygodnym źródłem na pozyskiwanie wszlakich informacji - również tych naukowych.. (2010-12-03) Coraz częściej zamiast w encyklopedii, słowniku, atlasie geograficznym informacji szukamy w Internecie.. Aktualnie większość z nas korzysta z portali tematycznych (Prawo ABC Rodziny, Gazeta Szkolna) lub takie zapytania wpisuje w Google.. Należy przytaczać źródła niezależne, o uznanej reputacji, gwarantujące dokładne sprawdzanie opisanych w nich faktów.. Data publikacji: 08.01.2011, 16:00 Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 .. źródło informacji, jednak powierzchowne i nie do końca wiarygodne.. Dzięki nowoczesnym mediom, wśród których przoduje internet, mamy do niej dostęp zawsze i wszędzie.. Według globalnego badania, obejmującego także Polskę, aż 49 proc. osób z Europy Środkowo-Wschodniej korzysta z Internetu, poszukując danych na temat najnowszych wydarzeń.. Niestety szybkie tempo publikowania oraz fakt, że autorem może być niemal każdy sprawia, że pojawia się bardzo ważne pytanie - czy internet jest wiarygodnym źródłem informacji?Powiedz uczestnikom, że celem lekcji jest nauczenie się odróżniania informacji wiarygodnych od niewiarygodnych..

2014-05-22 16:34:02Teza: Moim zdaniem internet nie jest dobrym źródłem informacji.

Mamę, babcię, lekarza czy nauczyciela.. Zamiast rzetelnej .Młodzi Europejczycy uważają Internet za najbardziej wiarygodne źródło informacji - to tylko jedna z wielu istotnych informacji, jakie zwiera najnowszy raport Telefonica Global Millenial Survey.. Przede wszystkim zasięgając wiedzy w sieci, trzeba zwrócić uwagę na adnotacje, które zamieszczone .Czy uważacie, że Wikipedia jest wiarygodnym źródłem informacji?. Internet jako źródło informacji Źródło: Opracowanie własne, na podst. J., Cole, M. Suman, P. Schramm, R. Lunn, i in., The digital future report.Czy Internet jest dobrym źródłem informacji?. Z pomocą internautom przychodzą jednak projekty, takie jak: Crosscheck, Fake News Detector czy FactCheck, które pozwalają na weryfikację (przynajmniej do pewnego stopnia) czy informacja, którą widzimy jest prawdziwa.. Aktualność informacji nie polega tylko na jej świeżości, ale także stabilności, czyli niezmienności w czasie.. To bardzo ciekawe, że publikację internetową redagowaną przez amatorów, pełną błędów i niedomówień, niepoddaną naukowej krytyce traktuje się jako nieomylne i jedyne źródło wiedzy nawet na tak specjalistycznej grupie jak ta.Rzetelne źródło informacji to takie, które jest wiarygodne i podaje prawdziwe dane.. 2011-08-01 12:26:55 Dlaczego dla niektórych wiarygodnym źródłem , głoszącym ''prawdę'', są plugawe media, a nie zaś Pismo Święte ?. Piotr Kowalski, 26.10.2010 Udostępnij.. Oprócz szybkości, a także niewielkiego kosztu jest to przestrzeń, gdzie każdy użytkownik może umieścić to, co tylko chce.. Internet to przede wszystkim szybka łączność, możliwość szybkiego przekazywania tekstów i zdjęć.. Wiarygodnym źródłem jest osoba bądź instytucja, która posiada właściwe kwalifikacje, wystarczającą wiedzę i jest uznana za godną zaufania .CZY INTERNET JEST WIARYGODNY?. Dawniej kiedy ktoś czegoś nie wiedział, pytał o to bardziej doświadczoną osobę.. b) informacje mogą być zamieszczane dla żartu (jakieś plotki) c) niektóre informacje ciężko znaleźć ponieważ wyskakuję te nie na temat.Polscy internauci informacji szukają na portalach (w tym celu korzysta z nich 56 proc. użytkowników) i w serwisach społecznościowych, jak Facebook czy Nasza Klasa (23 proc.).Ta ogromna powszechność informacji, szybki i łatwy do niej dostęp mogą bowiem tworzyć złudzenie, że każda zawarta w sieci wieść jest jak najbardziej wiarygodna..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt