Bazylika matki bożej rokitniańskiej w rokitnie
- niedziela.. Został wzniesiony w latach 1740-62, autorem projektu był architekt królewski Karol Marcin Frantz.. Charakterystycznym elementem jest odsłonięte ucho - stąd inna nazwa obrazu Matka Boża Cierpliwie Słuchająca.Bazylika i sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej - sanktuarium maryjne Ziem Zachodnich w miejscowości Rokitno w województwie lubuskim, w powiecie międzyrzeckim, w gminie Przytoczna.. Józefa GlempaBazylika mniejsza pw. Matki Bożej Rokitniańskiej to kościół barokowy z rokokowym wnętrzem.. Zapraszamy szczególnie do modlitwy 03 .Sanktuarium Matki Boskiej Rokitniańskiej w Rokitnie.. Obecnie kościół jest najważniejszym sanktuarium maryjnym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.. godz. 12.00 - Msza św. w intencji powołań z udziałem wychowawców i alumnów Z-GWSD w Paradyżu (ks. .Sanktuarium w Rokitnie Matki Bożej Rokitniańskiej w stylu rokoko, budowany w latach 1740-1762, konsekrowany w 1848 r. Prezbiterium: ołtarz wykonany jest z drewna przez art. Grünewalda z Legnicy w 1760 r.TVP Polonia transmitowała Mszę Świętą w 2ª Niedzela po Narodzeniu Pánskim , z uroczyste odsłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej, na żywo z Bazylika i sanktuarium Matki Bożej .Piątego dnia ośmiodniowych uroczystości odpustowych w Rokitnie do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej przybyli leśnicy..

Jego sercem jest barokowa bazylika.

Osiem lat później z Bledzewa do kościoła w Rokitnie przeniesiono szesnastowieczny obraz Matki Boskiej, pochodzący ze szkoły niderlandzkiej lub flamandzkiej.. - niedziela .. Msza św. ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej z homilią z udziałem księży z Dekanatu Rokitno oraz leśników (bp Tadeusz Lityński) .Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej Rokitno: Bazylika wśród zieleni - zobacz w serwisie Tripadvisor recenzje podróżników (4), autentyczne zdjęcia (11) i doskonałe oferty dotyczące Przytoczna, Polska.. W 1670 roku obraz ten został uznany za cudowny.Obecnie kościół jest najważniejszym sanktuarium maryjnym Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.. Intencja Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego na czas tegorocznej nowenny: O nowe, święte powołania kapłańskie dla naszej diecezji (tekst przesłany pocztą elektroniczną).godz.. Głowę otacza aureola wydrążona w drzewie.. Cudowny obraz Obraz namalowany został na początku XVI w. przez mistrzów szkoły niderlandzkiej, na drewnie lipowym.Bazylika Matki Bożej Rokitniańskiej w Rokitnie: Początek kultu XVI wiek: Czas powstania wizerunku 1. poł. XVI w. Patronka diecezji zielonogórsko-gorzowskiej: Data wspomnienia 18 czerwca: Autor ?.

... Planowany przebieg uroczystości odpustowych (wszystkie wydarzenia będą miały miejsce w bazylice rokitniańskiej): 14.06.

Powyżej umieszczono polichromię z wizerunkiem patronki kościoła Matki Bożej Rokitniańskiej oraz figury przedstawiające personifikacje Wiary i Mądrości.. Kościół Matki Bożej Rokitniańskiej od 2002 roku nosi tytuł bazyliki .Matki Bożej Rokitniańskiej został wyniesiony do rangi Bazyliki mniejszej przez papieża Jana Pawła II w 2001 r. Zaprojektował go królewski architekt Karol Marcin Frantz.. W przeglądarkach internetowych można zmienić .Przed uroczystością, od 9 czerwca zachęcamy także do odmawiania w parafiach Nowenny do Matki Bożej Rokitniańskiej.. Kościół Matki Bożej Rokitniańskiej od 2002 roku nosi tytuł bazyliki .Instrukcja duszpasterska o Roku Jubileuszowym Najświętszej Bożej Rodzicielki, Pani Rokitniańskiej.. W ołtarzu głównym umieszczono cudowny obraz Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej ukoronowany koronami papieskimi w 1989 r. Reszta wyposażenia w stylu baroku i rokoko.. Cudowny obraz MB z Rokitna, Królowa Polski.. 12.00 - Msza św. w intencji powołań z udziałem wychowawców i alumnów Z-GWSD w Paradyżu (ks. Dariusz Mazurkiewicz) godz. 20.30 - Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa oraz Nowenna do Matki Bożej Rokitniańskiej; godz. 21.00 - Apel Maryjny « ‹W 1989 r. w Rzymie Jan Paweł II poświęcił koronę dla Madonny z Rokitna, a w 2001 r. podniósł kościół pw. Matki Bożej Królowej Rokitniańskiej do godności bazyliki mniejszej.Odpust ku Czci Matki Bożej Rokitniańskiej w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 2020 ..

Jej prezbiterium wygląda szczególnie ...Obraz Matki Bożej rokitniańskiej namalowany został na początku XVI w przez mistrzów szkoły niderlandzkiej, na drewnie lipowym.

Kościół konsekrował w 1848 r. abp Leon Przyłuski.Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej został wyniesiony do rangi bazyliki mniejszej przez papieża Jana Pawła II w 2001 r. podarował on także Rokitniańskiej Pani papieską, złotą różę.W ołtarzu głównym umieszczono cudowny obraz Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej ukoronowany koronami papieskimi w 1989 r. Reszta wyposażenia w stylu baroku i rokoko.. Styl niderlandzki Koronowany 18 czerwca 1989 w Rokitnie przez kard.. W 1661 roku przejął go bledzewski konwent cysterski.. Komunikat dotyczący plików cookies Niniejsza witryna internetowa, w celu zapewnienia Państwu odpowiedniej jakości usług, korzysta z plików cookies.. Obecnie kościół jest najważniejszym sanktuarium maryjnym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.. Z jej członkami spotkali się bp Stefan Regmunt oraz redemptorysta o. Dariusz Drążek, posługujący w toruńskiej katolickiej rozgłośni radiowej.Główny odpust w Rokitnie.. Przedstawia popiersie Matki Bożej na złoconym tle.. Nabożeństwa i modlitwy w tygodniu odpustowym w tym roku będą miały miejsce w bazylice.. W związku z 350. rocznicą obecności obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej w Rokitnie, na mocy dekretu Stolicy Apostolskiej od 18 czerwca 2018 r. do 18 czerwca 2019 r. obchodzić będziemy w sanktuarium rokitniańskim Rok Jubileuszowy.Bazylika w Rokitnie jest duchową stolicą diecezji i regionu..

Miał on zastąpić drewnianą świątynię, która nie była wystarczająco duża, by pomieścić wciąż rosnącą rzeszę pielgrzymów przybywających do Cudownego Obrazu.Transmisja z bazyliki rokitniańskiej na żywo.

(fot. Fot. Dariusz Brożek) Od blisko 350 lat pielgrzymów przyciąga do Rokitna obraz patronki diecezji Matki Bożej Rokitniańskiej.W ołtarzu głównym umieszczono cudowny obraz Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej ukoronowany koronami papieskimi w 1989 r. Reszta wyposażenia w stylu baroku i rokoko.. Matki Bożej Rokitniańskiej Bank PeKaO SA, I O Międzyrzecz.. Kościół Matki Bożej Rokitniańskiej od 2002 roku nosi tytuł bazyliki mniejszej.. Mogą również korzystać z nich współpracujące z nami instytucje i reklamodawcy.. KALWARIA ROKITNIAŃSKA 40 1240 3578 1111 0000 4444 3506.. SANKTUARIUMw Rokitnie 52°32′57,426″N 15°38′36,639″E / 52,549285 15,643511 Parafia Matki Bożej Rokitniańskiej w Rokitnie - parafia rzymskokatolicka , terytorialnie i administracyjnie należąca do diecezji zielonogórsko-gorzowskiej , do dekanatu Rokitno .Jeszcze w tym stuleciu powrócił do katolików.. OFIARY NA CELE REMONTOWE.. Kościół Matki Bożej Rokitniańskiej od 2002 roku nosi tytuł bazyliki .Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie jest duchową stolicą diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.. Jest jednym z siedmiu sanktuariów należących do diecezji zielonogórsko-gorzowskiej[2].Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie prowadzi całodobową transmisję z bazyliki rokitniańskiej na żywo : Zachęcamy do duchowej łączności z Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej co jest możliwe dzięki działającej przez całą dobę kamerze internetowej..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt