Ile sekund może trwać przejście zawodnika z piłką z pola obrony na pole ataku

1 Zobacz odpowiedź 1 odpowiedź adamostry158 Odpowiedź: Odrazu mówię, że nie jestem przekonany do tego czy moje odpowiedzi są poprawne, .Obszar ograniczony (potocznie: pole trzech sekund lub trumna) - specyficzny obszar boiska znajdujący się na obu połowach boiska do koszykówki, o wymiarach: 5,8 metra na 4,8 metra, natomiast półkole rzutów wolnych ma wysokość 1,8 metra.Kolor linii „trumny" musi być taki sam jak kolor linii autu boiska.. Potoczna nazwa „trumna" utrwaliła się ze względu na dawny wygląd .zawodnik posiadający piłkę, po przejściu połowy boiska, nie może wrócić z pola ataku do pola obrony (podawać, kozłować ) zawodnicy obu zespołów, mogą wielokrotnie przekraczać połowę boiska - tam i z powrotem; zawodnicy po przejściu połowy boiska, nie mogą wrócić do pola obronyPole obrony.. ; Błąd 5 sekund - gracz po wznowieniu np. po zdobyciu punktów, lub autu przez rywala, trzyma piłkę i przez 5 sekund nie rozpoczyna akcji swojej drużyny - drużyna traci piłkę na korzyść przeciwnika.Tylko bramkarz może odbić piłkę nogą.. Najważniejsze zasady gry w koszykówkę, których znajomość niezbędna jest do rozegrania meczu koszykówki.. Jeszcze można wspomnieć o piwocie, ale tutaj odrywamy tylko jedną nogę.. Jeśli opuści pole bramkowe z piłką lub wejdzie w jego obręb z pola gry z piłką będzie .O ja .. Strona 6 z 77 OFICJALNE PRZEPISY GRY W KOSZYKÓWKĘ 2018 PAŹDZIERNIK 2018 Koło środkowe jest wyznaczone na środku boiska i ma promień .Błąd 3 sekund - gracz ataku przebywa w obszarze ograniczonym (tzw. "trumna") bez piłki lub nie podając lub nie oddając rzutu przez 3 sekundy..

"6.Ile sekund może trwać przejście zawodnika z piłką z pola obrony na pole ataku?

14.2.2.2 Po uderzeniu zawodnik może opaść na pole ataku (Przepis 1.4.1).Po obu stronach boiska oznacza się tzw. "pola 3 sekund" (5,80 m od linii końcowej) oraz pola rzutów wolnych.. Pole obrony - to w koszykówce nazwa obszaru połowy boiska drużyny broniącej ograniczonego liniami autu i linią połowy boiska, wraz z koszem.. 30 POWRÓT PIŁKI NA POLE OBRONY .. 2.3 Pole ataku Pole ataku drużyny składa się z kosza przeciwników, powierzchni jego tablicy od strony boiska oraz części .. częścią pola obrony.. A/ Do boiska B/ Do autu C/ Nie wiem 8.Co się dzieje, gdy zawodnik fauluje gracza z przeciwnej drużyny po raz piąty?. Zawodnik, który nie posiada piłki, jest w polu bramkowym i nie uzyskuje z tego powodu ani jednej korzyści.. Piłka przy zagrywce może dotknąć siatki.. bramkarz wszedł z piłką do własnego pola bramkowego lub wziął piłkę z pola gry do pola bramkowego kiedy był w nim (5:11-12); c. zawodnik z pola wejdzie do własnego pola bramkowego aby uzyskać przewagę nad zawodnikiem z piłką (6:2c): d. jest nieuzasadniony gwizdek w momencie, gdy drużyna miała "stuprocentówkę".. 2.3 Pole ataku Pole ataku drużyny składa się z kosza przeciwników, powierzchni jego tablicy od stronyBłąd 5 sekund - w koszykówce: .. w ciągu 5 s od gwizdka sędziego należy wprowadzić piłkę do gry (wyrzut z autu), jeżeli zawodnik dokładnie kryty trzymający piłkę przez 5 s nie podaje, nie rzuca i nie kozłuje piłki, uważa się ją za przetrzymaną, a piłkę otrzymuje przeciwnik; w ciągu 5 s należy wykonać rzut wolny podyktowany przez sędziego:Każda z drużyn tuż po tym, jak piłka znajdzie się po jej stronie boiska ma trzy odbicia na to, aby przenieść ją z powrotem na stronę rywali..

Ile sekund mo|e trwa przej[cie zawodnika z piBk z pola obrony na pole ataku?

Jest przeznaczony dla uczniów Gimnazjum.. Podczas podania, kiedy zegar czasu akcji wskazuje 16 sekund, piłka zostaje dotknięta przez obrońcę, który wyskoczył z pola obrony swojej drużyny, po czym piłka wypada poza boisko.b.. Zawodnik, który broni lub po próbie obrony znajduje się w polu bramkowym, zaś przeciwnik nie został .2.2 Pole obrony Pole obrony drużyny składa się z własnego kosza tej drużyny, powierzchni jego tablicy od strony boiska oraz części boiska ograniczonej linią końcową za własnym koszem, liniami bocznymi oraz linią środkową.. W polu bramkowym może poruszać się wyłącznie bramkarz.. Wprowadzając piłkę z pola ataku nie jest dozwolone wprowadzenie jest na pole obrony.Kiedy zawodnik wchodzi w posiadanie żywej piłki na swoim polu obrony, jego drużyna musi w ciągu ośmiu (8) sekund wprowadzić piłkę na pole ataku.. Przekroczenie pola bramkowego przez zawodnika z pola gry karze się następująco: a) rzut wolny -jeżeli zawodnik z piłką przekroczy pole bramkowe, b) rzut karny - jeżeli zawodnik bez piłki przekroczy pole bramkowe w celach uzyskania jakiejkolwiek korzyści,14.2.2 Zawodnik linii obrony może wykonać atak, gdy piłka znajduje się na dowolnej wysokości, spoza pola ataku: 14.2.2.1 Odbicie musi nastąpić z pola obrony, a stopa (stopy) zawodnika nie mogą dotykać ani przekraczać linii ataku..

Boisko składa się z pola obrony oraz pola ataku.

Mecz koszykówki rozgrywany jest przez 2 drużyny składające się po 12 zawodników.. Piłka może być odbita każdą częścią ciała.. Ok jestem tu aby pomagać więc: "Zawodnicy, oprócz bramkarzy, nie mają prawa zrobić więcej niż 3 kroki z piłką w rękach, co wymusza bieg z kozłowaniem(odbijanie od podłogi) i liczne podania.. W piłce ręcznej jest coś takiego, jak pole bramkowe.. Zawodnicy mogą dotykać piłki wszystkimi częściami ciała oprócz podudzia i stóp.. Popełniany jest w momencie, gdy po spowodowaniu przez zawodnika ataku przemieszczenia się piłki z pola ataku na pole obrony, ten sam gracz lub inny zawodnik z jego drużyny jako pierwszy dotknie piłki.. Jakby ktoś się nie domyślił to chodzi o koszykówkę DAJE NAJ!. Zawodnicy rezerwowi mogą wejść do gry na wymianę za zgodą .POLE BRAMKOWE 1.. Najwyższa liczba p - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraKoszykówka - zasady gry.. Piłka do gry powinna być kulista, o obwodzie 75-78 cm i ciężarze 600-650 g. Zawodnicy Drużyna składa się z 12 zawodników (z czego 5 znajduje się na boisku).. Piłka do gry powinna być kulista, o obwodzie 75-78 cm i ciężarze 600-650 g. Zawodnicy Drużyna składa się z 12 zawodników (z czego 5 znajduje się na boisku)..

Drużyna posiadająca piłkę ma 8 sekund na przeprowadzenie piłki z pola obrony na pole ataku.

Piłka w czasie gry może się odbić od .1.. Obrona "każdy swego" Obrona każdy swego (ang. Man-to-man defense) - jeden z typów obrony w koszykówce, który polega na kryciu tylko jednego zawodnika.Każdy gracz będący w obronie musi pilnować (kryć, bronić) tylko .Po obu stronach boiska oznacza się tzw. "pola 3 sekund" (5,80 m od linii końcowej) oraz pola rzutów wolnych.. Pomiar czasu 8 sekund ma być kontynuowany od miejsca w którym został przerwany, jeżeli ta sama drużyna będzie wprowadzać piłkę na polu obrony z powodu: autu, kontuzji zawodnika tej drużyny, sytuacji rzutu sędziowskiego, faula obustronnego,Ile sekund może trwać przejście zawodnika z piłką z pola obrony na pole ataku Plis szybko WF 1 Zobacz odpowiedź 1 odpowiedź jurkowskioliwier Odpowiedź: Może to potrwać 10 sekund.. Bramkarz wychodząc z pola bramkowego, staje się zwykłym zawodnikiem i obowiązują go wtedy takie same prawa jak pozostałych zawodników.. Pole obrony drużyny składa się z kosza tej drużyny, wszystkich krawędzi tablicy oraz części boiska ograniczonej linią końcową za koszem tej drużyny, liniami bocznymi i linią .2.Ile sekund może trwać przejście zawodnika z piłką z pola obrony na pole ataku?. A/10s B/6s C/8s 7.Czy linie boczne i końcowe boiska należą do boiska czy do autu?. Każdy zawodnik może dotknąć piłki .W sytuacji nacisku na całym boisku atakujący Tre Bussey (nr 18, Anwil) kończy kozłowanie na polu obrony i chce podać piłkę do partnera na polu ataku.. Na boisku może przebywać 5 zawodników z każdej drużyny.9.. Zawodnik, gdy zagra piłkę znajduje się w polu bramkowym, zaś przeciwnik nie doznał żadnych strat z tego powodu.. Składa się z 34 pytań.. PiBka jest w dyspozycji zawodnika wprowadzajcego j spoza boiska, kiedy jegoPozycje zawodników na boisku Bramkarz Bramkarz, jako jedyny zawodnik może przebywać w polu bramkowym (obszar 6m od bramki) w trakcie gry, może je również opuścić (bez piłki), a podlega wtedy takim samym przepisom jak zawodnicy z pola.. Każdy zespół ma prawo do trzech odbić( plus dotknięcie piłki przez blok) w celu przebicia jej nad siatką na stronę przeciwnika 12.. Za każdą prawidłową odpowiedź uzyskuje się 1 pkt.. Różni się ono od pola bramkowego w piłce nożnej, bowiem tutaj zawodnik nie powinien wejść w owo pole.W koszykówce nie robimy żadnych kroków mając piłkę w ręce!. Pozdrawiam.Test wiadomości dotyczy przepisów gry w koszykówkę.. Zawodnicy rezerwowi mogą wejść do gry na wymianę za zgodą .ART.. Szukasz czegoś innego?. A/Zawodnik zostaje ukarany czerwoną kwartą B/Gracz .Mecz dzieli się na dwie połowy po 30 minut z 10-minutową przerwą.. Szar|owanie z piBk sygnalizuje siˇ w sposób: A - imitacja popychania B - uderzenie w przegub C - chwyt za przegub D - uderzenie piˇ[ci w otwart dBoD 11.. Wyjaśnienie:;) Szukasz czegoś innego?.