Dopisz przymiotniki o znaczeniu przeciwstawnym
Pod spodem znajdziesz odnośniki do zewnętrznych słowników, w których znaleziono materiały związane z wyrażeniem wyraz o przeciwstawnym znaczeniu: » Szukaj wyrażenia wyraz o przeciwstawnym znaczeniu w Google.Antonimy (Antonyme) to wyrazy o znaczeniu przeciwstawnym.Część antonimów powstaje poprzez dodanie do przymiotnika przedrostka un-(nie-).. Przymiotniki i przysłówki obojętnie jakie:) Proszę pomóżcie to na jutro!. cechy negatywne cechy pozytywneDopisz wyrazy przeciwstawne do przymiotników 2009-11-26 19:09:24; Podajcie mi 2 wyrazy przeciwstawne!. Wszyscy się z niego trochę śmieją, bo jest typem flegmatycznym i powściągliwym.Wyrażenie „wyraz o przeciwstawnym znaczeniu" w słownikach zewnętrznych.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. Jeżeli znasz inne definicje pasujące do hasła „wyraz o znaczeniu przeciwstawnym" możesz dodać je za pomocą formularza dostępnego w zakładce Dodaj nowy.Zadanie: dopisz wyrazy o znaczeniu przeciwstawnym Rozwiązanie: wyraźnie niewyraźny barwny nieobrazowy błyszczący matowy gęsty rzadki Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Zadanie: 1 do podanych wyrazów dopisz wyrazy w przeciwnym Rozwiązanie:zad 1 dobry gt zły przyjemna gt nieprzyjemna, przykra, uciążliwa twarde gt miękkie łagodny gt agresywny, surowy ciekawa gt nieciekawa, nudna wolne gt zajęte lub wolne gt szybkie zad 2 lekki ciężki wysoka niska jasny ciemny smutny wesoły daleko blisko zad 3 wyrazy, których możesz nie znać ekspedycja tułaczka .ADJEKTIV BEDEUTUNG ADJEKTIV BEDEUTUNG stark silny schwach słaby alt stary jung młody dick gruby schlank chudy abscheulich wstrętny.Synonimy są najliczniejszą grupą wyrazów o podobnym, bliskim znaczeniu, nazywamy je więc wyrazami bliskoznacznymi..

Dopisz przymiotniki o znaczeniu przeciwstawnym.

Będzie N.A.J i dyplom ;D 2010-12-16 11:53:50Dopisz, według wzoru, przymiotnik o znaczeniu przeciwstawnym, a.. Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. Dołącz do nas i ucz się w grupie.Dopisz wyrazy o przeciwstawnym znaczeniu wielki - , mocne - , czarna-, pełna-, 2013-01-06 20:33:14 Dopisz przymiotniki o przeciwstawnym znaczeniu oraz napisz przymiotniki bliskoznaczne 2009-12-07 18:06:22Wyrazy o znaczeniu przeciwstawnym Podobne tematy.. 7 Zadanie.. Adam Mickiewicz alegoria anafora animizacja apostrofa epitet metafora oksymoron onomatopeja prawo.. :) Daje naj:)Połącz przymiotniki o przeciwstawnym znaczeniu.. słabeusz- ,siłacz- ,łobuz- ,nieuk- ,pracuś- ?. Oto kilka przykładów:Hasło do krzyżówki „wyraz o znaczeniu przeciwstawnym" w słowniku szaradzisty.. Możesz oczywiście użyć ich w dowolnej kolejności.. Zdanie przeciwstawne (1) Zdanie rozłączne (1) Zdanie wyłączające (1) Zdanie wynikowe (1) Zdanie złożone współrzędnie (1) Zdrobnienia (1) Zegar (3) .. O mnie.. Dodając przedrostek un-(nie-) można stworzyć antonim do prawie każdego przymiotnika.. Dopisz przymiotniki o przeciwstawnym znaczeniu oraz napisz przymiotniki bliskoznaczne 2009-12-07 18:06:22 Angielski.Dopisz przymiotniki o znaczeniu przeciwnym ..

Dopisz do nich wyrazy o znaczeniu przeciwstawnym.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego4.. 5 Zadanie.. Synonimy i antonimy.. poleca70% Język polski .. 2010-11-03 15:35:01Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Do podanych rzeczownikow dopisz po dwa przymiotniki o przeciwstawnych znaczeniach.. W przypadku wyrazów bliskoznacznych sytuacja jest .Internetowy słownik antonimów języka polskiego online.. Edek cierpliwie opiekuje się młodszą siostrą.W naszym słowniku wyrazów przeciwstawnych języka polskiego dla słowa dyktator istnieją 2 antonimy.. Muzyka, jedzenie, koledzy, koleżanki, Ank…Brainly to platforma social learningowa, dzięki której otrzymasz pomoc w zadaniu domowym.. Odpowiedź: D.. Witamy w największym internetowym słowniku antonimów języka polskiego online.. Zadanie 2.. Podkreśl na zielono czasowniki, na niebiesko rzeczowniki, na żółto przymiotniki, a na fioletowo przysłówki.. SYNONIMY W przypadku wyrazów wieloznacznych mówimy i jednym wyrazie i wielu jego znaczeniach.. 2010-11-03 15:35:01 Do kazdego wyrazu dopisz wyraz o znaczeniu przeciwnym słoneczny 2014-02-07 08:43:10Zadanie: dopisz przymiotniki o przeciwstawnym znaczeniu słabełusz siłacz łobuz nieuk pracuć oszust Rozwiązanie: słabeusz siłacz siłacz słabeusz łobuz grzeczny nieuk uczący się pracuś leńDopisz przymiotniki o przeciwstawnym..

Dwa przymiotniki podano dodatkowo.

Wyrazy przeciwstawnie to wyrazy o przeciwnym znaczeniu np. szczęśliwy - smutny 0 0 .Przymiotnik - sprawdzian dla klasy 4.Połącz przymiotniki o przeciwstawnym znaczeniu.. Mariola Sa Wyświetl mój pełny profil.. W naszym leksykonie szaradzisty dla hasła „wyraz o znaczeniu przeciwstawnym" znajduje się 97 definicji do krzyżówek.. Adam jest wysoki.. Sprawdź czy potrafisz rozpoznać poszczególne części mowy.. Karolina czyta ciekawą książkę.. 1.Wyrazy o znaczeniu przeciwstawnym zawiera szereg: komfort - luksus, prestiż - autorytet, satysfakcja - rozkosz, optymizm - pesymizm.. • Wiatr: wicher, wichura, tajfun, orkan; • Niepogoda: słota, szaruga, plucha, chlapa; Mimo bliskości znaczenia wyrazy te różni natężenie cechy lub subiektywna postawa mówiącego względem treści wypowiedzi.Zapisz po 5 przymiotników i 5 przysłówków w stopniu wyższym i najwyższym.. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.Dopisz przymiotniki o przeciwstawnym znaczeniu.. W słowniku znajduje się ponad 300 tys. antonimów do prawie 200 tys. słów i wyrażeń dostępnych całkowicie za darmo.W słowniku znajdziecie liczne przykłady antonimów i wyrazów przeciwstawnych dla słów oraz wyrażeń często spotykanych w .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych..

Dwa przymiotniki spośród a-j podano dodatkowo.

6 Zadanie.. Przepisz zdania do zeszytu.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.4.Poniżej zapisano przymiotniki nazywające negatywne cechy człowieka.. Żarówka jasno świeci.. 2. groß .celu do podanych rzeczowników dopisz 2 przymiotniki o znaczeniu przeciwstawnym i wykorzystaj powstałe wyrażenia.. Zadanie premium..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt