Zasada działania rzędowej pompy wtryskowej
Zasada działania rzędowej pompy wtryskowejPostaram się opisać ich dość skomplikowaną budowę oraz działanie.. Linki-Reklama ( Budowa i Zasada Działania Rozdzielaczowych Pomp Wtryskowych ( osiowe, promieniowe ) \ Diesel ).. Tłok pompy 5, stanowiący wraz z cylinderkiem 4 zespół tłoczący,napędzany jest krzywką 15 wału pompy 14 za pośrednictwem popychacza rolkowego 13, za opatrzonego w śrubę 12 z przeciwnakrętką .TT Polska » Akademia » Zasada działania pomp wtryskowych Zasada działania pomp wtryskowych .. Test prawidłowego działania pompy wtryskowej: Turbo-Tec Polska.. W zależności od przeznaczenia silnika, pompa wtryskowa jest wyposażona w regulator dwu- lub wielozakresowy.Pompa wtryskowa, wtryskiwacze, a także świece żarowe i filtry paliwa, których produkcję również uruchomił Bosch zrewolucjonizowały silnik Diesla, który w 1936 r. wykorzystano nawet do napędu samochodu osobowego.. Pompa rzędowa jest wyposażona w oddzielną sekcję tłoczącą dla każdego z cylindrów.. Do prawidłowego działania pompa .Zasada działania systemów wtryskowych common rail jest zawsze taka sama, a różnią się jedynie konstrukcje elementów tych układów.. W układzie common rail olej napędowy zasysany jest ze zbiornika paliwa pod ciśnieniem około 4 barów i trafia poprzez filtr do pompy wysokiego ciśnienia.Pompa ta pochodzi, tak jak wszystkie elementy tego układu wtryskowego, z silnika o pojemności 1248 cm 3 oznaczonego symbolem CDTi (Opel) i została wyprodukowana przez firmę BOSCH..

Jaka jest zasada działania takiej pompy.

Napędzana jest przez silnik trójfazowy, przez przekładnię pasową i wrzeciono połączone z wałkiem pompy.Każda pompa wtryskowa niezależnie od zasady działania i budowy jest wyposażona w regulator prędkości obrotowej.. Komora pompy jest oddzielona od części ssawnej samoczynnym zaworem (zawór ssawny) (3) umożliwiającym przepływ płynu od części ssawnej do komory pompy, a blokującym przepływ w odwrotnym kierunku.Jak działają i są zbudowane rzędowe pompy wtryskowe sterowane elektronicznie.. Zamieszczono: 07 kwie 2012, 19:35 .. Te pompy posiadają swoje wady i zalety.Typowa pompa tłokowa jednostronnego działania składa się z komory (cylindra) (1), w której porusza się tłok (4) lub nurnik napędzany tłoczyskiem (5).. Co ciekawe, niskociśnieniową pompę wirnikową wykorzystuje się także do zasilania wysokociśnieniowego układu wtryskowego benzyny.W t 25 jest pompa wtryskowa jednonurnikowa z regulatorem wielozakresowym (silnik dwucylindrowy).. Najczęściej jest to regulator mechaniczny, odśrodkowy..

...RYS.16.Przyspiesma rozruchu na zimno pompy VE.

Nurnik 22 (na przekroju pompy) obraca się wokół własnej dzięki przekładni zębatej oraz wykonuje ruchy góra dół wymuszane przez krzywkę.. Jak sama nazwa wskazuje, pompowtryskiwacz jest elementem, który łączy w sobie funkcje pompy wtryskowej i wtryskiwacza sterowanego elektrozaworem.. d AUTOMATYCZNY PRZESTAWIAQ WTRYSKU.. Niezależnie od konstrukcji pompy (rzędowa bądź rozdzielcza), oraz rodzaju wtrysku (bezpośredni lub do komory wstępnej), budowa i zasada działania wtryskiwaczy jest bardzo podobna.. -nakre dka,4 Rozdzíelaaowa pompa wtryskowa WielkoŠC wtryskiwanej dawki E 4 9Stosowane są dwa rodzaje pomp wtryskowych: pompa rzędowa, pompa rotacyjna.. Każda pompa wtryskowa niezależnie od zasady działania i budowy jest .. 5 .OZNAQENEA ROZDZIELACZOWYCH POMP WTRYSKOWYCH FIRMY BOSCH.. W latach 60. rzędową pompę wtryskową zastąpiła pompa rozdzielaczowa.. Jeśli po zapłonie kierowca nie uruchomi silnika, pompa paliwa zostaje wyłączona.. Wszystkie rzędowe pompy wtryskowe łączy to, że posiadają one oddzielne sekcje tłoczące dla każdego cylindra silnika..

Budowa pompy i opis jej elementów pokazano na rys.2.

Taka sekcja tłocząca posiada element tłoczący, czyli tłoczek a także zawór tłoczący.Pompy wtryskowe, stosowane w starszych silnikach diesla, są bardzo cenione za trwałość.. Obecnie najczęściej spotykane są systemy Boscha.. Są one połączone z pompą przewodami wytrzymującymi wysokie ciśnienie.Wtryskiwacze stanowią końcowe ogniwo w układzie zasilania silnika wysokoprężnego.. Zasada dziakania jak w pompie DPA i VA.. Niestety, wraz z upływem lat, także i one podlegają zużyciu mechanicznemu, albo mniejszym i większym awariom.. Artykuł na: 29-37 minut.. Pompa rozdzielaczowa (rotacyjna) - urządzenie stosowane do hydraulicznego wtrysku paliwa w silniku o zapłonie samoczynnym, jest pompą wirnikową, wewnątrz .Budowa i Zasada Działania Rozdzielaczowych Pomp Wtryskowych ( osiowe, promieniowe ) \ Diesel %% <<< Usterki i Uszkodzenia Silników Spalinowych \ Opisy \ Diagnostyka \ Naprawy .. W sekcji .Zasada Działania.. Pompy ciepła nie są w Polsce bardzo popularne, a tym bardziej dotyczy to pomp typu powietrze-woda.. W skład pompy wtryskowej wchodzą następujące elementy: pompa łopatkowa, czyli element zasysający paliwo ze zbiornika do pompy wtryskowej; zawór sterujący, znajdujący się w jednym z kanałów, w górnej części urządzenia, a który zajmuje się odprowadzaniem nadmiaru oleju napędowego do zbiornika, a także .Tytuł: Rzedowa pompa wtryskowa budowa działanie..

Różne rodzaje pompy wtryskowej mają różne zasady działania.

Patent na ten rodzaj wtrysku paliwa uzyskał brytyjski konstruktor James MC Kechnie w 1910 roku.. z o.o. Elizy Orzeszkowej 2H, 43-600 Jaworzno 0048 32 617 77 33 0048 32 616 67 38 [email protected] paliwa to jeden z najważniejszych elementów układu zasilającego, odpowiedzialna za prawidłowe dostarczanie paliwa.. Dużą rolę w praktycznym wykorzystaniu patentu odegrała firma Bosch, której opracowania i dorobek konstrukcyjny są znaczące do dnia dzisiejszego.. Niezależnie jednak od tego, jaki znajduje się w naszym samochodzie, jej regeneracją powinien zająć się odpowiedni serwis, taki jak Diesel Service Misztal.. Niezależnie od konstrukcji pompy (rzędowa bądź rozdzielcza), oraz rodzaju wtrysku (bezpośredni lub do komory wstępnej), budowa i zasada działania wtryskiwaczy jest bardzo podobna.. Žwignia oporowa, Z-ptergcteó spreŽysty,3 pier-Scieó tszczelniajaqr5-wa}ekr6-pokrywa.. Niektórzy słyszeli co nieco o wtryskiwaczach czy filtrze paliwa, inni dowiedzieli się, że są, a pozostali nawet o tym nie wiedzą.Zasada działania.. Wówczas najczęściej pojawiają się problemy z rozruchem a silnik słabnie.. Pompy paliwa w silnikach Diesla - budowa i zasada działania MACIEJ GIS • dawno temu • 13 komentarzy Większość z nas po prostu tankuje auto na stacji benzynowej.. Są one połączone z pompą przewodami wytrzymującymi wysokie ciśnienie.Schemat działania jest następujący: po załączeniu zapłonu pompa pracuje przez kilka sekund.. Rozróżniamy kilka rodzajów pomp paliwa, w tym m.in. pompy sekcyjne, pompy hydrauliczne, pompy wtryskowe rzędowe, pompy wtryskowe rotacyjne, a także pompy Common Rail (CR).. Na każdy cylinder przypada jeden pompowtryskiwacz.Promieniowa rozdzielaczowa pompa wtryskowa składa się z łopatkowo-komorowej pompy z zaworem regulacyjnym ciśnienia i przelewowym zaworem dławiącym.. Powodem jest głównie przekonanie, że nie sprawdzają się one w naszym klimacie.. Paliwo, wchodząc do pompy, podnosi ciśnienie do około 6 barów dla właściwej kontroli ilości paliwa i timingu.Wtryskiwacze stanowią końcowe ogniwo w układzie zasilania silnika wysokoprężnego.. Te dwa rodzaje pomp wtryskowych współcześnie występują najczęściej z uwagi na dużą nowoczesność, małą wielkość, niską wagę oraz niskie koszty produkcji.. Jej zadaniem jest zasysanie paliwa, wytworzenie ciśnienia wewnątrz akumulatora hydraulicznego (ok. 2,0 MPa) oraz zasilenie paliwem tłoczkowej pompy promieniowej wysokiego ciśnienia, która .Tematy o schemat pompy wtryskowej bosch, Renault Kangoo - podłączenie pompy wtryskowej Bosch, Fiat Ducato 2.. Dlatego ich diagnozowanie powinno być poprzedzone identyfikacją producenta (Bosch, Delphi, Continental/Siemens, Denso)..Komentarze

Brak komentarzy.