Dlaczego zawiadowcą polubił psa lampo
Grzbiet kundla przecinała jasna pręga, dlatego dano mu na imię Lampo .. Przez cały dzień towarzyszy swemu nowemu panu.. Akcja utworu dzieje się we Włoszech.Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo (wł.. Podczas podróży do Rzymu zwierzę dwukrotnie ucieka i powraca do domu.. Miał wesoły, przyjazny pyszczek i spiczaste uszy.. Lampo łasił się i skakał.Zawiadowca jest zrozpaczony.. Pies kilkakrotnie uciekał od swojego nowego właściciela.. Pies kilkakrotnie uciekał od swojego nowego właściciela.. Nakaz usunięcia psa ze stacji wydany przez naczelnika.O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, traktujące o losach psa o imieniu Lampo.. Wszyscy .Wysiadł z pociągu i skierował się do kancelarii.. Gdy przyszła wiosna pies całkiem wyzdrowiał.. Dopiero za trzecim razem dociera do wuja zawiadowcy.. Powrót psa do Marittimy.. 4.Imie starszej córki zawiadowcy?. Zawiadowca wyjął klucz, aby otworzyć drugie, wewnętrzne drzwi, i w tej chwili usłyszał radosny pisk.. 14) Kto wyleczył psa?. - krzyknął zawiadowca.. 5.Był właścicielem.Chciał kupić Lampo?Jak Lampo ,,odprawiał" odjeżdżające pociągi ?. Wielki ból przeszył młodego zawiadowcę.. Wie, że Lampo nie wytrzyma pobytu w domu.. 7.Lampo zostaje wiernym kompanem zawiadowcy i towarzyszy mu w pracy i domu.. Mężczyzna mieszka w Piombino, kilka kilometrów od Marittimy..

4.Jakiemu wypadkowi uległ lampo w miejscowości Paola?

Był u gospodarzy przez całą zimę.. - Jesteś!. Mądry ich przyjaciel udowodnił też, iż sam umie jeździć koleją, wyruszyć w kraj, a po pewnym czasie wrócić do nich, gdyż nie obca dla niego jest przyjaźń.. Kolejne dalekie podróże Lampo i wypadek na stacji w Paola.. Pewnego dnia Lampo udał się w podróż powrotną.. Nie narzucał się za bardzo, ale był zawadiacki i sympatyczny.Zawiadowca nazwał psa Lampo, bo na grzbiecie miał pręgę podobną do błyskawicy.. Jedno ucho sterczało ku górze, a drugie opadało w dół, nadając zwierzęciu zawadiacki wygląd.. Po patrzcie na tego biednego psa!Zadanie: mam napisać swoimi słowami przygodę psa lampo ,,o psie Rozwiązanie:o psie, który jeździł koleją to historia psa lampo, który pewnego dnia pojawia się na stacji kolejowej w marittimie i zaprzyjaźnia się z zawiadowcą szybko staje się częścią jego życia, ulubieńcem rodziny kolejarza i jego przyjaciół zdobywa też sławę w kraju, gdyż regularnie podróżuje .Fałsz: Imię Lampo pochodzi od przedmiotu do oświetlania , Pies wychowywał się od urodzenia w domu kolejarza, Lampo nigdy nie uległ żadnemu wypadkowi, Pies Lampo był jamnikiem, Lampo miał na brzuchu pręgę w kształcie węża, Do Matittimy Lampo przypłynął łodzią rybacką, Lampo został kupiony do amerykańskiego cyrku, Prawda: Pies został zgnieciony automatycznymi drzwiami .Opis psa Lampo..

Rozmowa naczelnika stacji z zawiadowcą - rozkaz usunięcia psa.

Błąkał się po stacjach szukając właściwego pociągu.Lampo zostaje z nią przez całą zimę, jednakże wraz z nastaniem wiosny wraca do domu.. Jakimś trafem udaje mu się przedostać z wyspy na stały ląd i dojechać pociągiem do Marittimy.. Pokochały go również dzieci zawiadowcy i chętnie spędzały z nim czas.Lampo wyruszył do pewnego miasteczka, ale gdy chciał wsiąść do pociągu drzwi zatrzasnęły się gdy dopiero w połowie wchodził przez drzwi pociągu.. Autorem książki ,,O psie, który jeździł koleją" jest:1)zwierzchnik zawiadowcy (9 tabel) 2)kieruje ruchem pociągu (10 tabel) 3)ulubiony środek lokomocji psa (6 tabel) 4)nazwa miejscowości, w której mieszkał zawiadowca 5)wyspa, na którą zawiadowca wysław czworonożnego przyjaciela (7 tabel) 6)opiekował się rannym zwierzęciem (8 tabel) źródło: Lampo pies, który jeżdził kolejąFałsz: Imię Lampo pochodzi od przedmiotu do oświetlania , Pies wychowywał się od urodzenia w domu kolejarza, Lampo nigdy nie uległ żadnemu wypadkowi, Pies Lampo był jamnikiem, Lampo miał na grzbiecie pręgę w kształcie węża, Do Matittimy Lampo przypłynął łodzią rybacką, Prawda: Pies został zgnieciony automatycznymi drzwiami wagonu, Lampo uratował małą dziewczynkę, Pies .Dlaczego naczelnik kolei kazał usunąć psa ze stacji: · Lampo stał się zbyt popularny, hałaśliwa reklama radia, gazet i telewizji zniszczyła powagę kolejarzy; · Lampo pogryzł naczelnika; · Lampo atakował podróżnych przebywających na stacji..

Był jednak smutny, bo tęsknił za zawiadowcą i swoją stacją.

Okazuje się, że trasy podroży psa są bardzo długie i wiodą nawet do Turynu czy Rzymu.Zawiadowca i kolejarze przyzwyczaili się już do "ucieczek" psa.. Uzyskanie zgody na pobyt Lampo na stacji.. Lecz pewna jego podróż nie skończyła się dośćzbytnio dobrze.. Jakaś pani krzyczała: -Pies!. a) Psa potrącił samochód.. Po kilku miesiącach pies dokonuje imponującego wyczynu.. 5.Kto zaopiekował się Lampo po wypadku?. Podróż Lampo do Turynu.. Lampo miał inteligentne spojrzenie.. - Pewnego dnia Lampo znika i nie ma go kilka dni.. Naczelnik stacji, służbista, nakazuje zawiadowcy pozbyć się psa.. 3.Kim był Amerykanin , który chciał kupic Lampo ?. c) Wpadł w sidła kłusownika.. W jakiej miejscowości pracował zawiadowca?. Lampo wyruszył do pewnego miasteczka, ale gdy chciał wsiąćś do pociągu drzwi zatrzasnęły sięgdy dopierow połowie wchodził przez drzwi pociągu.. Bohaterska śmierć .Lampo miał złamana nogę i dwa żebra.. Rekonwalescencja Lampo u pary wieśniaków.. Potem przyszedł pod drzwi kolejarza.. d) łapa psa została uwięziona w zwrotnicy.. a) Kolejarz b) Wieśniaczka c) Lekarz d) Owczarz 15) Kto jeszcze chciał koniecznie kupić Lampo?. Opis fabuły.. Mężczyzna postanawia odesłać psa do swego wuja, mieszkającego w Palermo na Sycylii..

b) Dyrektorka przedszkola.Zawiadowca polubił psa, bo pies sam do niego podbiegł, zaczął się łasić.

- Lampo cieszy się sympatią również wśród pracowników kolei a nawet właściciel winnicy chciałby odkupić psa, jednak zawiadowca się nie zgadza.. 2.Kto karmił psa najlepszymi kąskami?. Jak miały na imię dzieci zawiadowcy?. Przytulił łeb psa do swoich kolan.. Wielki ból przeszył młodego zawiadwcę.7.. Pies zostaje przyjęty z wielkim entuzjazmem - wszyscy cieszą się na jego powrót, oprócz jednej osoby.. 6.Co postanowił zrobić zawiadowca , kiedy jego .Lampo dwukrotnie ucieka ludziom, którzy mieli go dostarczyć na statek.. Był odważny bo kiedy Adele bawiła się na torach, a w tym czasie pociąg nadjeżdżał, to odważny pies ją uratował.. Lampo kocha swego pana i jego dzieci.Lampo zaczął należeć do ekipy kolejarzy.. Z czasem zawiadowca zauważył, że jego pupil coraz rzadziej jada w dworcowym bufecie, postanowił więc sprawdzić, co pies je.Kiedy jednak Lampo nie pokazuje się przez kilka dni, zawiadowca rozpoczyna poszukiwania.. Jadł w wagonie restauracyjnym.. Lampo w domu owczarza.. Pierwsze drzwi były uchylone jak zawsze.. Co zrobił zawiadowca, by pozbyć się psa: · sprzedał Lampo amerykańskiemu .Wszyscy go polubili i byli z niego dumni.. a) Dzieci ze szkoły w Turynie.. Co po włosku oznacza imię psa?. W czasie pierwszej ucieczki psa wszyscy martwili się, że Lampo już nigdy nie wróci, ale ich przypuszczenia nie sprawdziły się.Test o lampo o psie ,który jeździł koleją.. Jak zawiadowca nazwał psa?. Powrót Lampo na stację, sława psa - artykuły w gazecie, propozycje odkupienia psa.. Nie akceptuje przebywania psa na stacji, wśród ludzi i upatruje w nim .Co to było?. Długa rekonwalescencja dzielnego podróżnika.. 2.Do jakieg miasta wybrał się Lampo , kiedy po raz pierwszszy zniknął z Maittiny?. Był bardzo przywiązany do zawiadowcy.. Dlaczego pies przestał jadać w bufecie na stacji?. 3.Stryj zawiadowcy mieszwał w ?. Dzwoni do kolegów z innych stacji i pyta , czy ktoś nie widział Lampo.. Dzieci kolejarza, Gina i Roberto, są zachwyceni psem.. Ten postanawia nadać mu imię Lampo (po włosku „błyskawica") i zabrać go do domu.. Codzienne podróże Lampo między stacją a domem zawiadowcy.. Trzykrotna próba powrotu psa do domu.. Z kąta korytarza wyskoczył Lampo.. Błyskawica.. W czasie pierwszej wycieczki psa wszyscy martwili się, że Lampo już nigdy nie wróci, ale ich przypuszczenia nie sprawdziły się.Preview this quiz on Quizizz.. Dopiero za trzecim razem udaje się go dostarczyć na statek do Sycylii.. 1.Jedno z miast do którego jeździł Lampo?. Błyskawica).Zawiadowca, mający troje dzieci (Gina, Roberto i Adele) mieszka w mieście Piombino, a pracuje w .Sympatyczny psiak łasi się do zawiadowcy i pozwala się nakarmić.. Wielu ludzi chciało kupić Lampo, ale kolejarz wiedział, że nigdy nie odda nikomu tego psa i że sam Lampo i tak wróciłby na stację.. b) Ścisnęły go automatyczne drzwi wagonu..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt